İYİ Parti Tosya Belediye Başkanı Adayı Mustafa Güvenç

İYİ Parti Tosya Belediye Başkanı Adayı Mustafa Güvenç
banner271

buraya tıklayınız

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, yaptığı açıklamada 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili çalışmalarında önemli bir aşamaya geldiklerini, CHP ile güç birliği çerçevesinde görüşmelerin devam ettiğini kaydetti. Müsavat Dervişoğlu, gerek parti içi çalışmalarının, gerekse işbirliği görüşmelerinin sonuçları ile belirlenen 7si il, diğerleri ilçe ve belde olmak üzere 99 belediye başkan adayının isimlerini paylaştı.

Açıklanan ilçeler arasında İYİ Parti Tosya Belediye Başkanı Adayı Mustafa Güvenç'inde ismi açıklandı.

MUSTAFA GÜVENÇ KİM ?

Mustafa GÜVENÇ, 1974 yılında Kastamonu ili Tosya ilçesinde doğdu. İlkokulu Tosya Fatih İlköğretim Okulunda, liseyi Tosya Lisesinde tamamladı. Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde bitirdi… İkinci üniversite olarak Hacettepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı da dereceyle bitirdi…
Askerliğini İzmir İstihkam Okulunda yaptı. 2003 yılında kurduğu MEB Özel Ankara Tasarım Akademi’de eğitim ve projelendirme konuların da faaliyetine devam etmektedir. Ankara Tasarım Akademi, CAD – CAM, animasyon ve görselleştirme programlarının Ankara’da ilk resmi eğitimlerinin verildiği kurumdur. Çeşitli mesleki kurs programlarının ilk defa müfredatını yazarak Talim ve Terbiye Kurulundan geçirilmesini sağlamış ve bunların Ülke genelinde eğitimlerinin verilmesine önderlik etmiş ve kendi kurumunda vermeye devam etmektedir…
Ostim’deki çeşitli firmalarda imalat ve tasarım sorumlusu olarak görev yaparak bu anlan da başarılara imza atmıştır. Bu alanda çeşitli firmalara tasarım danışmanlığı yapmaya da devam etmektedir. Ayrıca Bozok Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde ve Ankara üniversitesi Ziraat Fakültesinde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak eğitimler vermiştir. Kurmuş olduğu “Tasarı Stand” firması ile savunma sanayi firmalarına Uluslararası fuarlarında tasarım, imalat konusunda hizmetler vermektedir. Hacettepe Üniversitesi TARGEM ( Teknoloji Araştırma Geliştirme Merkezi) tarafından prototipi yapılan elektrikli aracın dış tasarımlarını yaparak, Türkiye’de ilk defa parametrik olarak araç tasarımı yapılmıştır. KANAL İSTANBUL Projesinin modellemelerini ve animasyonunu yapmıştır… Mimarlık ekipleriyle girdiği yarışlarda çeşitli dereceler almış olup, Türkiye genelinde tanınmış şehir planlaması ve mimarlık hizmeti yapan bürolara ve firmalara görselleştirme ve tasarım hizmetleri vermektedir…  
Makine Mühendisleri ve Mimarlar Derneği’nin (MAKMİMDER) 6 yıl başkanlığını yapmıştır… 2005’de kurulan Tosya ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (TOSYA-DER) kurucu yönetim kurulu üyeliği yapmıştır… Özel Kurslar Birliği Derneği’nin (ÖZKURDER) yönetim üyeliği devam etmektedir… Ekonomi Kulübü Derneğinde Eğitim Komisyonu üyesidir.
Şu an Ankara Tasarım Akademi’de Kurucu Müdürlük ve aynı zamanda firmalara tasarım danışmanlığı yapmakta olan Mustafa GÜVENÇ, evli ve üç çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.  


 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 14:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 1 yıl Önce

tosya için iyi bir belediye başkan adayı chp de desteklerse neden olmasın vizyonu düzgün bi arkaş tosya için hayırlı olur işAllah

Aday gibi aday
Aday gibi aday - 1 yıl Önce

Mustafa bey Ankara`da birçok öğrenci ve Tosyalıya sahip çıkmıştır. Karakteri çok düzgün iyi bir mühendistir. Ankaranın mimar ve mühendislerinin mühendisidir. Ülkemiz bazında ve özellikle Ankara`daki devlet temelli büyük projelerin fikir babasıdır. Tosyanın bulabileceği nadir aday demiyorum. Mumla arasa bulamayacağı bir adaydır. İlmiyle meşhur bir insandır.

ö.k.
ö.k. - 1 yıl Önce

Tosyamız kıymetini bilmez ama yinede hayırlı olsun, başarılar...

Kaan
Kaan - 1 yıl Önce

TOSYA ya yakışır eğitimli kaliteli bir başkan adayı. Umarım başarılı olur.

Burak
Burak - 1 yıl Önce

Tosya için bir şans olduğunu düşünüyorum umarım artık Tosya futbol takımı tutar gibi parti tutma işini bırakır ve aklını başına alır.

Hilmi kayılı oğlu
Hilmi kayılı oğlu - 1 yıl Önce

Tosyamıza hayırlı uğurlu olsun işe başlamak yolun yarıdır kazandırmaya hep birlikte çalışacağız hayırlısı Allahtan

Dinamik
Dinamik - 1 yıl Önce

Donanımlı bir adam.hayırlı olsun.

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Cv olarak bence Tosya için en iyi aday. Ama ne yazık ki Tosya şartlarında seçilmesi bilhassa AKP+MHP oylarını aşması zor görünüyor. Yine de adaya başarılar.


SIRADAKİ HABER