BELEDİYE BAŞKANI SİYASİ PARTİ İLÇE BAŞKANLARININ BORÇLANMA ELEŞTRİSİ İLE KARŞI KARŞIYA

banner315

BELEDİYE BAŞKANI SİYASİ PARTİ İLÇE BAŞKANLARININ BORÇLANMA ELEŞTRİSİ İLE KARŞI KARŞIYA
banner322

Son günlerde ilçemizdeki siyasi tartışmalar ve özellikle Çayın içinin temizlenmesi ve Beton atılması ile başlayan sonrasında Organize Sanayinin genişletilmesi ile alevlenen ve son olarak ta Belediyenin 12 milyon Beş yüz bin borçlanması ile pik yapan soru ve suçlamalar hız kazandı.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI  ‘’ SÖZLÜ ÖNERGE VERDİK ‘’

Dün akşam AK Parti Tosya İlçe Başakanı H.Mete Dikişci katıldığı bir programda 11.01.2022 tarihinde Olağanüstü toplantı yapan Belediye Meclis toplantısında 7 numaralı karara vurgu yaparak ‘’ Belediye meclisi ayın altısında normal toplantısını yaptı. Daha sonra ayın 11 de Olağanüstü toplanarak Belediye tarafından ihalesi yapılan Otobüs Terminali, Galericiler Sitesi ve Çocuk Trafik Eğitim Parkuru ile proje aşamasında olan Hayvan Pazarı ve Mezbahan Yapımı ile belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 12.500.000,00 TL  kredi kullanılması, kredi kullanımı için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan onay alınması ve kredi kullanımının İller Bankası A.Ş den gerçekleştirilmesi ve söz konusu kredinin kullanılması için Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’e yetki verilmesi ile ilgili teklif verildi. Biz önce yazılı soru önergesi vermeyi düşündük fakat sonra sözlü önerge vererek özellikle Hayvan Pazarı ve mezbaha ne yapılması konusunda birlikte çalışırsak Tarım İl Müdürlüğüne İPAD projesi sunularak burayı hibe yolu ile yapabiliriz. Unutmayın ki Belediye ne kadar borçlanırsa o kadar hareket kabiliyetini kaybeder’ ’dedi.

YENİDEN REFAH PARTİSİ İLÇE BAŞKANI ‘’ 84 AY BORÇLANARAK SONRAKİ YÖNETİMLERİ SIKINTIYA SOKMAYIN’’

Yeniden Refah Partisi Tosya İlçe Başkanı İbrahim Demir Belediye Meclisinde alınan borçlanma kararını eleştirerek ‘’ Belediye başkanımız temel atma töreninde Otobüs Terminali, Galericiler Sitesi ve Çocuk Trafik Eğitim Parkurunun belediyenin öz kaynakları ile yapılacağını açıklamıştı. Ancak belediye meclisinin ocak ayı toplantısında 84 ay vadeli 12.500.000,00 TL kredi kullanma yetkisi belediye başkanına verildi. Şimdi biz soruyoruz bu proje Öz kaynaklarla mı yapılıyor yoksa kredi ile mi yapılıyor. Bununla ilgili Belediye başkanımızdan bir açıklama bekliyoruz. Eğer bir hizmet kredi ile yapılarak borçlanılacaksa diğer belediye başkanının bir önceki veya bir sonraki belediye başkanından ne farkı kalıyor. Önemli olan Millî görüş belediyeciliğindeki gibi öz kaynak üreterek borçlanmadan yapmaktır’ ’dedi.

Siyasi Parti ilçe başkanlarının sosyal medya ve basın üzerinden yapmış oldukları açıklamalar sonrasında MHP Tosya ilçe başkanının sessiz kalması ve de Tosya Belediye Başkanını Volkan Kavaklıgil’in yapacağı açıklama bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2022, 19:49

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
esma
esma - 2 yıl Önce

Başkan işini bilmiyor. Ben oy verdime pişmanım. Yazıklar olsun başkana

Tosyalıyızzz
Tosyalıyızzz - 2 yıl Önce

Eski dönemden borç kaldı diye bağıranlar şimdi belediyeyi 5 kat borç batağına sürükledi şu anda eski parayla 95 trilyon borcu var çok yazık tosya belediyesi battı.

Alp Bozkurt
Alp Bozkurt - 2 yıl Önce

geçiş garantili ve 25 yıl borçlanmalı, taahhütlü ve ülkenin %90 ının kullanmadığı yollara köprülere borçlanmayı gurur gösterip kendine yapılan hizmetlerin borcuna karşı çıkan zihniyet açık açık art niyetlidir, güdümlüdür, güveilmezdir.

Alp Bozkurt
Alp Bozkurt @Alp Bozkurt - 2 yıl Önce

Tosyalı 40.000 vatandaşın kaç tanesi acaba Osmangazi köprüsünü kullandı ben eminim ki en az 30.000 i köprünün hangi illeri bağladığını bile bilmez, koyun olmayı kabul edenler başkalarına davar der olmuş :)

samsa
samsa @Alp Bozkurt - 2 yıl Önce

25 yıl borçlanmalı .%90 kullanmadığı bir köprü yok türkiyede. her seferinde mala davara anlatır gibi anlatıyoruz ama gene aynı yalanlara devam ediyorsunuz.

Yorumcu
Yorumcu - 2 yıl Önce

Evet Kavga etmeyin .Bir Akp Li olarak diyoruz Başkanımız işini bilir. Tecrübeli yöneticileri var mhp ilçe teşkilatında akp ilçe teşkilatında başkanın yanındaki ağabeylerimizde akıllı insanlar.

Tosyalı Tosyalı
Tosyalı Tosyalı - 2 yıl Önce

Borçlanmadan Hizmet olmaz ...

Muhtar
Muhtar - 2 yıl Önce

Sevgili Tosyali arkadaşlarım burada hizmet yapanları tabiki eleştirilebilir ama velakin sen ben davası sürüp gidiyor bunları bir kenara bırakalım daha iyi neler yapabiliriz bunlara yogunlasalim burada elestirilecek yokmu var otogar ve galericiler sitesi yer uygunmu kime sorsan hayir der hangi akil yolun altinda kim gorecek kim bulacak galeriyi yol güzergah olmayinca bir seyi yaparken bi halka soruverin onlar sizi yonlendirir şu sokak köpekleriyle hic ilgi alaka yok

Haydar
Haydar - 2 yıl Önce

Sende borçlan ülke zaten borçta vatandaş desen oda borçlu bir gün bu hizmet hizmet diye yapılan borclanmalar cok kötü milletin kafasına taş olup yağacak keske hizmet olmasaydida kimse borclanmasaydi denilecek..

yavuz eker
yavuz eker - 2 yıl Önce

bi durun ya. siz kardeşsiniz


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307