AK PARTİ TOSYA BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLSUN

banner315

AK PARTİ TOSYA BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLSUN
banner322

AK Parti’nin yeni ve büyük hedefi Tosya Belediyesini geri almak.

Peki nasıl olacak da AK Parti Tosya Belediye Başkanlığını Cumhur İttifakı ortağı MHP’den geri alacak mı?

Milliyetçi Haraket Partisi 2019 Yerel seçimlerde Volkan Kavaklıgil’in adaylığında % 47 oy oranı ile 8.498 oy almış AK Parti adayı Kazım Şahin %42 oy oranı ile 7.616 oy almıştı.

İki Dönem Belediye Başkanlığı yapan Kazım Şahin 1.döneminde MHP adayı olarak seçimi kazanmış ikinci döneminde AK Parti adayı olarak Belediye başkanı seçilmiş sonrasında 2019 seçimlerinde 882 oy ile seçimi kaybetmişti.

Mart 2024 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlerde Tosya Belediye Başkanlığını tekrar kazanmak isteyen AK Parti Tosya İlçe teşkilatında 3 isim ön plana çıkmaya başladı.

Hasan Mete Dikişçi

Kazım Şahin

Ersan Yılmaz

Bu durumda AK Parti’nin 2019seçim sonuçlarına göre Tosya’da kazanması için 883 fazla oy daha alması gerekiyor.

Diğer yandan da Tosya’yı 4 yıldır Volkan Kavaklıgil yönetiyor ve ilçenin önemli sorunlarından başta Trafik ve Sokak hayvanları çözüm bekliyor.

Mart 2024 Yerel seçimlerde CHP ve İYİ Parti ile Yeniden Refah Parti sininde güçlü adaylarla seçmenin karşısına çıkacağı düşünülür ise AK Parti ile MHP ‘nin işinin kolay olmayacağı AK Partinin çok güçlü bir aday ile seçmenin karşısına çıkmak için çok yoğun bir çalışma yapıyor.

www.tosyahaberleri.com haber sitesi AK Parti siyasi kulislerinde adı geçen 3 aday için anket çalışması yaparak AK Parti seçmenine hangi adayın Belediye Başkanı adayı olmasını istediğini sorduk.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2023, 22:45

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
SEVKET LAFCI
SEVKET LAFCI - 3 hafta Önce

Kazım sahin

MUZAFFER ÖZKAYA
MUZAFFER ÖZKAYA - 3 hafta Önce

TABİKİ KAZIM ŞAHİN OLSUN İSTİYORUZ. NEDENİ, KAZIM ŞAHİN ÖNCE MHP’DEN BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ. KAZIM ŞAHİN HÜKÜMETTEN ÖNCE İLERİYİ GÖRMÜŞKİ AKP+MHP KARDEŞLİĞİNİ PEKİŞTİREREK VE TOSYA İLÇEMİZE 2.DEFA BAŞKAN SEÇİLDİ. HÜLÜMETTEN DAHA FAZLA YARDIM ALABİLMEK İÇİN İKTİDAR VE BAŞKAN AYNI PARTİDEN OLMASINI SAĞLADI. TOSYADA 150 YILLIK ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZDÜ. YAPTIĞI İŞLER BAZI PARTİZANLAR TARAFINDAN KISKANILARAK DEĞERSİZLEŞTİRİLDİ. İSTANBUL ANKARA KASTAMONU VE TOSYA İLÇEMİZDE BAŞARIYA BAKILMAKSIZIN GEREKSİZ DEĞİŞİKLİĞE GİDİLDİĞİ İÇİN, BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE KAZIM ŞAHİN HARCANDI. İKİ DÖNEM İKTİDAR PARTİSİNİN BELEDİYE BAŞKANLIĞINI YAPIP MİLLETVEKİLİ ADAYI YAPTIRAMADIYSAK BU TOSYANIN AYIBI VE KASTAMONU İL YÖNETİMİNİN İŞGÜZARLIĞIDIR. BİZDE HALK OLARAK SEYİRCİ KALDIK, KAZIM ŞAHİN GİBİ BİR DEĞERİ KAYBETMEYE. ŞİMDİ KAZIM ŞAHİNE YAPILAN YANLIŞI DÜZELTMENİN ZAMANI DİYORUZ VE AKP YÖNETİCİLERİNİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ. DEĞERLERİMİZİ ÇOK BASİT ŞEKİLDE HARCAMAKTAN VAZ GEÇİP TOSYADAN MİLLETVEKİLİ ÇIKARMANIN DERDİNE DÜŞELİM. SAYGILAR DİLERİM.

Nurettin ŞAHİN
Nurettin ŞAHİN - 3 hafta Önce

Tabiki kazım ŞAHİN

SS
SS - 3 hafta Önce

Üçüde bir birinden güzel insan.Ama Kazım Şahin bilgi ve tecrübesiyle ipi göğüsler..

Hassn Gül
Hassn Gül - 3 hafta Önce

Ersan yılmaz

Ekrem bazlamatçı
Ekrem bazlamatçı - 3 hafta Önce

Ersan yılmaz adam gibi adamdır belediyeyi düzene sokacağına gram şüpem yok inşAllah onu seçerler tosya için hayırlı olsun.

Tosyalı Dayı
Tosyalı Dayı - 3 hafta Önce

Hasan Mete

Gurbetçi
Gurbetçi - 3 hafta Önce

Mete başkan hariç diğer ikisi. Mete başkan çok atik ve çok iyimser, başkanlığa biraz dişli sert birisi lazım .o da ya kazım başkan yada ersan başkan


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307