Tosya’da Yılın 2. Kene Olayı Yaşandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yılın 2.kene olayı tedirginliğe yol açtı.Tosya 'da ikamet eden 38 yaşındaki S.A. vücudundaki kaşıntı ile durumu fark etti. Sağ diz kapağı kısmında yaşadığı şiddetli kaşıntıyla uyandığını belirten..

Tosya’da Yılın 2. Kene Olayı Yaşandı
banner278

buraya tıklayınız
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yılın 2.kene olayı tedirginliğe yol açtı.

Tosya 'da ikamet eden 38 yaşındaki S.A. vücudundaki kaşıntı ile durumu fark etti. Sağ diz kapağı kısmında yaşadığı şiddetli kaşıntıyla uyandığını belirten S.A., "Diz kısmımda bir kızarıklık olduğunu gördüm. Kızarık olan kısımda ki et parçasını çıkarmaya çalıştım. Fakat tüm gücüm ile çekmeme rağmen et parçası olduğunu zannettiğim cismi koparamadım. Daha sonra dikkatli bir şekilde baktığımda kene olduğunu fark ettim. Hemen Tosya Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne gittim. Yapılan tıbbi müdahale ile vücudumdan çıkarıldı" dedi.

Edinilen Bilgilere göre Acil servis doktorları yapılan müdahale ile S.A’nın diz kapağından bulunan kenenin çıkarıldığını, kenenin deri altına girmeden müdahale edildiği için korkulacak bir durum olmadığını ancak birkaç gün kontrol ve incelemeler yapılması gerektiğini söylediler.

Sedat AĞACIKOĞLU / İHAGüncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 23:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER