Tosya Devlet Hastanesinde Acil Çözüm Bekleyen Sorun

banner294

Tosya Devlet Hastanesinde Acil Çözüm Bekleyen Sorun
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu ili Tosya ilçesi Devlet Hastanesinde 2015 yılında hizmete giren Oral Diognaz Diş Röntgen Cihazının yaklaşık 3 aydır bozuk olması vatandaşları çileden çıkarıyor.

Tosya Devlet hastanesinde 2015 yılının Kasım ayında demirbaşına kayıt olan Diş Röntgen cihazının son 3 aydır arızalı olması ve yedek parçasının tedarik edilememesinden dolayı hizmet vermiyor.

Röntgen cihazının bozuk olması ile birlikte Tosya Devlet Hastanesinde görev yapan 4 diş doktoru ve ilçede hizmet veren özel Diş Polikliniklerinin adeta tedavi yapamaz oldu.

Diş ağrısı tedavisi için Devlet Hastanesine giden vatandaşlar çoğu zaman diş röntgen cihazının bozuk olması nedeni ile dişçi koltuğundan çaresiz bir şekilde kalkarak tedavi için başka il ve ilçelerin yolunu tutmakta. Aylardır bozuk olan Diş röntgen cihazının bir türlü yapılamaması vatandaşları ve hastaları çileden çıkarıyor.

İddialara göre 2015 yılında Hastaneye alınan Röntgen cihazının tedarikçi firmasının iflas ettiği ve bu yüzden şu an arıza yapan parçanın yurtdışında getirilemediği söylenmekte.

Vatandaşlar yaşadıkları bu sıkıntıların ve mağduriyetin bir an önce giderilmesi için Hastane Yetkililerinden ve ilçe İdarecilerinden bu konuya acil çözüm bulunmasını istiyorlar.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 10:51

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
bashekimi istemeyen
bashekimi istemeyen - 3 yıl Önce

kdin dogum yok b yildir milleti kastamonu cankiri gezdiriyolar sonrada bashekim bey hasta maduriyeti yoktur diye mektup yolluyo cimere yazinca izne ayrildiysa yerine biri baksin 30 bin nufuslu ilce kucuk b yerolsa tamam dersin dolu dolu hastane yapıldi ici bos 9 aydir cankiriya isliyoruz benim gibi niceleri var artik görülsün eksikler raht koltuklari biraksin isi ehillere verilsin..

Vatansever
Vatansever - 3 yıl Önce

Yazıklar olsun vatandaşın mağdur oldugunu göre göre Huzurlu ve mutlu yaşayabiliyormusunuz ..

İlyas Arslan
İlyas Arslan - 3 yıl Önce

Ne gerek var ya.Herkez halinden menmun.burasi Uganda cumhuriyetine bagli

Vatansever
Vatansever - 3 yıl Önce

Sedat Bey sizede çok teşekkür ederiz sorunlarımıza tercüman oldugunuz için soğolun var olun...

fatih çam
fatih çam - 3 yıl Önce

nasılsanız öyle idare olunUrsunuz. NOKTA

ahmet can
ahmet can @fatih çam - 3 yıl Önce

bunun farkında olmayan millet..

Gereksiz konuşuyorsunuz
Gereksiz konuşuyorsunuz - 3 yıl Önce

Umarım bu yorumu da yayınlarsınız sizler bu şekilde gereksiz haber ve yorum yaparak kötüleyeceğinize bir el atın gidin Ankara sağlık bakanlığına sorunları dile getirin hastane yönetiminin cimer cevabında bu konularla ilgili talepleri yaptıkları yazıyor kendilerinde kasıtlı ve art niyetli hasta mağduriyet ve ihmali olmadığı yazıyor kastamonu devlet hastanesinde kaç tane kadın doğumcu var da görevlendirecek Cide devlet hastanesinde bir kadın Doğum bir anestezi var çalışamıyorlar anestezi doktoru Evde sağlık doktorluğu yapıyor geçici görevli Tosya ya geliyorlar ama sizler ne biliyorsunuz diş röntgen cihazının ise sadece Programı yazılması gerekiyor yazabilecek programcı varsa buyurun yazın cihaz zaten yurt dışından geldi yada bir çözüm istiyor ve devlete bir katkımız tosyamıza katkımız olsun istiyorsanız toplanın hayrınıza alın bir röntgen cihazı herkes rahatlasın böyle burdan aylardır boş konuşuyorsunuz

Serhat ozcan
Serhat ozcan @Gereksiz konuşuyorsunuz - 3 yıl Önce

Maaslarina bir cirpida 5000 tl zam yapip bunu dile getirenlere edepsiz diyenler yapsin yardimi. Millet evine zor ekmek göturuyor

Eses
Eses @Gereksiz konuşuyorsunuz - 3 yıl Önce

Ne hayrından bahsediyorsun kardeşim. Başhekim cebinden mi versin sağlık bakanı cebinden mi versin diyoruz biz. Bu millet vergisini ödüyorsa sigortasını bağ kurunu ödüyorsa devlet o cihazı oraya koyacak. bu işin takipçiside başhekim olacak. Yoldan geçen asgari ücretli değil.

Tosyalı
Tosyalı - 3 yıl Önce

siyasetçiler de bastirmadigi müddetçe ve halk da sürekli yüksek yetkili merciler den talep etmediği müddetçe daha çok konuşur dururuz Tosya ahalisi tek ağız olsa bu konuda iş bitmiştir.
Birileri servisten kazanır,birileri yakıttan kazanır, birileri rahat eder çalışmaz, v.s
Bunlar istemiyor da olabilir doktor ve teçhizat bulunmasını sonuç menfaat ve çıkar olabilir mi acaba

Salih Şahin
Salih Şahin - 3 yıl Önce

Birileri,sorunları çözüp gerekenleri yaptığını söyleyip,ancak sosyal medyadan foto şhow yapıp vatandaşa hakkını helal etmiyordu.Biz sana çok ettim.
Sonuç ortada...

sabutay
sabutay @Salih Şahin - 3 yıl Önce

.boş konuşma......derdimiz hastadene olan sıkıntı....


SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298