Tosya Devlet Hastanesi Acil Servisinde yaşananlar

banner294

Tosya Devlet Hastanesi Acil Servisinde yaşananlar

Tosya Devlet Hastanesi Acil Servisinde yaşananlar
banner278

  HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu’nun Tosya ilçesi Devlet Hastanesi Acil Servis bölümünde Ocak-Eylül 2016 döneminde muayene sayısı ve sevk rakamları belli oldu.

2016 yılı ilk dokuz ayında Devlet Hastanesi Acil servisine toplam 64.363 hasta muayene için veya çeşitli nedenlerle geldi. Yapılan muayene ve ilk müdahale sonrası 3.264 hasta sevk işlemi yapıldı. İstatiksel rakamlara göre hastane acil servisine gelen hasta veya adli vakaların yüzde %5 başka hastaneye sevk edilmiş. Geri kalan 61.100 hasta ve adli vakanın teşhis ve tedavisi gerçekleştirilmiştir

Hastane Acil Servisine gelen getirilen acil hasta, adli olay ve Trafik Kazaların sonrası 32 vatandaş ilk dokuz ayda hayatını kaybetti.

2016 yılının ilk dokuz ayında Tosya Devlet Hastanesinde ayakta muayene rakamlarında ise acil serviste muayene oranı %47,6 oranında gerçekleşti.

 

  (SDA-

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2016, 22:46

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

Bu rakamlarin yüksek olmasının iki nedeni vardır.
1. Hastanede branş uzman doktor sayısı azdir. Vatandaş ancak işini acil de halledebildiği kadar halleder o yüzden acile yığılma olur.
2. Vatandas bilinçsizdir sağlığını fazla önemsemez geçici çözümlerle geçiştirmek ister hastane deyince aklına sadece acil gelir yada birinci basamak aile Hekimlerinin yaptığı ilaç yazma işin acil yapıyordur. Kanımca bu istatistik hastanenin uzman yokluğundan kaynaklanan acizligini gösteriyor

TOSYALI
TOSYALI - 6 yıl Önce

Acil de çalışan memur bozuntusu sandalyede serum takmaya devam etsin okadar açıldı boş yer varken...?

SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif