AK Parti Tosya İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci'den Önemli Açıklama

banner294

AK Parti Tosya İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci'den Önemli Açıklama

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – AK Parti Tosya İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci katıldığı bir program sonrası www.tosyahaberleri.com haber sitemizin ‘’Tosya Devlet Hastanesinin ne zaman B Sınıf kadro ve teçhizatla hizmete başlayacak? ‘’ sorusuna tarih vererek açıklamada bulundu.

AK Parti Tosya İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci yaptığı açıklamada ‘’ Bildiğiniz gibi Nisan 2022 tarihinde Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun Bozkurt ziyaretinde doğru yerde ve doğru zamanda Tosya Devlet Hastanemizin C sınıfından B sınıfına geçme noktasında gerekli bilgilendirmede bulunarak desteklerini istemiştik. Sayın Bakanımızı hemen o anda Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca’yı telefon ile arayarak bizim bu haklı talebimizi bakanımıza iletti. Herkesin de şahit olduğu telefon görüşmesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca müjdeyi vererek Tosya Devlet Hastanesi’nin B sınıfı olduğunu ve hayırlı olsun dedi. Görüşme sonrası AK Parti Tosya İlçe teşkilatı olarak hemen Sağlık Bakanlığına resmi olarak C sınıfından B sınıfına geçme başvurusunda bulunduk. Haziran ayında başvurumuz olumlu sonuçlanarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde Tosya Devlet Hastanesinin B sınıfı olduğu resmiyet kazandı.Tabi ki bizler çok önemli bir adım atarak bu işe resmiyet kazandırdık. Bunu da sizlerin aracılığı ile vatandaşlarımızla paylaştık. Paylaşım sonrası halkımız haklı olarak Hastane kadrosunda ve makine teçhizat yönünden değişim bekledi. Bizler vatandaşlarımızın gerek yüz yüze gerekse sosyal medya üzerinden yapmış olduğu istek ve eleştirileri yakından takip ederek konu hakkında açıklamalarda bulunmaya çalıştık. Şimdi tekrardan sizlerin aracılığı ile konu hakkında şunu söylemek istiyoruz. Tosya Devlet Hastanesi Resmen B sınıfı hastane oldu. Fakat B sınıfı hizmet verebilmesi için en az 1 yıl gibi bir zamana ihtiyacımız var. Doktor ataması ve gerekli sağlık cihazlarının hastanemize gelmesi için 1 yıl gerekli. Bizler bu zamanı daha da kısa bir zamana düşürmek ve kısa sürede B sınıfı olarak hizmet vermesi için elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz. Halkımızın talep ve eleştirilerinde her zaman haklıdır fakat bizlerde ilçe teşkilatı olarak elimizden geleni yapıyoruz’’dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2022, 11:51

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alp Bozkurt
Alp Bozkurt - 9 ay Önce

Parti olarak ülkede kalifiyeli doktor bırakmadınız ki Tosya'ya hangisi gelecek

Tosya Sağlık
Tosya Sağlık - 9 ay Önce

Tıbbi cihazların getirilmesi için bir yıl beklenmemeli, seçimlerden önce tıbbi sağlık cihazlarının getirilmesi kesinlikle sağlanmalıdır. Yeni açılacak yeni tıbbi bölümlerde ve servislerde görev yapacak uzman doktorların atanmaları seçimlerden önce kesinlikle yaptırılmalıdır ve sağlanmalıdır. Yoksa ki 1 yıl sonra veya seçimlerden sonra hastanenin sınıfı tekrar resmi olarak C sınıfına çekilebilir. Önemli hatırlatma.

Tosyalı ev hanımı
Tosyalı ev hanımı - 9 ay Önce

Malesef ki her zaman ki gibi olan hastaya ve yakınına oluyor göz boyuyorlar daha coook seneler geçer...hiccc umudumuz yok,yönetimin,yani hastane yönetiminin değişmesi lazımmm,adam gibi adamlar lazım,halka hizmet lazım yazıktır günahtır ayıptır yaaa.. lüks hastane yapıldı keyfini bastakiler sürüyor.rezilligi hastalar çekiyor yeter artık..

Tahir karabiyikoglu
Tahir karabiyikoglu - 9 ay Önce

Hastanemizin yönetimi değişmedigi muttet hiç bir şey olmaz. Bırak yönetimi kapıdaki güvenliklere güç yetmiyor.

Oğuzhan
Oğuzhan - 9 ay Önce

tüm yatırımların seçim takvimine gelmesi de manidar olmadı mı başkan?

Gazi
Gazi - 9 ay Önce

Tosya devlet hastanesi çok güzel bir hastane tüm Dr geliyor yakın zamanda kimse hastanemizi kötülemesin orda çalışanlara çok teşekkür ediyorum her konuda bize yardımcı olmaya çalışıyorlar hepsi devlet memurları onların herkes işini yapıyor hepsinden Allah razı olsun

mahmut aşgın
mahmut aşgın - 9 ay Önce

kim tosyamız için bir çivi çakarsa Allah razı olsun yapılan tosyamız için cumhur ittifakı elele bu işi daha çabuk çözer diye düşünüyorum selamlar

Vatandaş
Vatandaş - 9 ay Önce

İnşaAllah öyle olur.


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307