HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

   KASTAMONU (İHA) – Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde  'Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi' sertifikalarının dağıtım törenine katıldı. Eroğlu, ayrıca ilçede bazı tesislerin açılışını gerçekleştirdi.

Törene Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Kazım Şahin ile kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde düzenlenen törenlerde DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılış Merasimi ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi sertifikaları dağıtımı törenlerine katıldı. Sertifika töreni sonrasında ilçede Devlet Su İşleri tarafından yapılacak Akbük Sulama Gölet’i temel atma töreni yapıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Törende yaptığı konuşmada, " Batı Karadeniz Gelişim Projeyle Batı Karadeniz'e yaklaşık 11-12 milyarlık katkı sağlayacağız. Kastamonu'ya 15 baraj ve gölet, 11 sulama tesisi, 60 dere ıslahı, 22 mesire yeri ve birçok tesis yapılacak. Tosya’ya bugün üç önemli tesisin açılış ve temelini atmak için geldik. Başta ülkemize ve Kastamonu’ya sonrada Tosya’ya bu tesisler hayırlı olsun’’ dedi.

 Bakan Eroğlu, 16 Nisan’da yapılacak Referandumda Tosya’dan evet sözü alarak konuşmasına devam "Biz bundan önceki dönemde tüm partilerin katılımıyla katılımcı bir anayasa değişikliği yapalım' dedik. Fakat CHP her zaman olduğu gibi gene caydı. En son çare olarak 'Bu anayasa Türkiye'nin önünü tıkıyor' dedik. Sayın Genel Başkanımız Binali Yıldırım ile Devlet Bahçeli bir araya geldi. 'Mesele memleket meselesiyle gerisi teferruattır' dediler. Geçmişte istisnalar hariç, başbakanla cumhurbaşkanları arasında hep sorun olmuştur. Biz zaten bunun için değişiklik istiyoruz. Bu sistemde kavga, ekonomik kriz, kısa vadeli hükümetler ve hep geriye gidiş var. Biz AK parti olarak bu sıkıntılı duruma son vermek istiyoruz.2023 hedeflerine ulaşmak için ve daha çok çalışmak için siz Tosyalı siz vatandaşlarımızdan Evet sözü istiyoruz. Allah bizleri utandırmasın’’ dedi.

Konuşmaların ardından tesislerin temel atıldı, Orköy kredi sertifika dağıtımı gerçekleştirildi.

Editör: TE Bilisim