Haber: Sedat Ağacıkoğlu ( İHA )

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Kaymakam Deniz Pişkin tarafından verilen iftarda Şehit ve Gazi Aileleri ile birlikte açtı. İftar Programına Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya İlçe Jandarma Komutanı Özgün Yapağı, İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, İlçe Müftüsü Eyyup Demir, kurum müdürleri, Tosya’da faaliyet gösteren şehit ve gazi aileleri dernek başkanları ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz ve Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin şehit aileleri ve gazilerin bulunduğu masaları teker teker ziyaret ederek selamladı. İftar vaktinde İlçe Müftüsü Eyyup Demir’in okuduğu ezanın ardından hep beraber oruçlar açıldı. Yemeğe katılan protokol üyeleri ayrı ayrı masalarda oturarak şehit yakınlarıyla birlikte iftar açıp onlarla ilgilendi. Sıcak bir ortamda yenilen yemeğin ardından İlçe Müftüsü Eyyup Demir tarafından yemek duası yapıldı.

‘’Bizlere sizlerin acılarını paylaşma fırsatı verin’’

     Çok sayıda şehit ailesi, gazi ve gazi yakınlarının katıldığı iftar yemeğinde konuşma yapan Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin; ”Bu güzel sofraya, bu mübarek Ramazan’ın 1.’nci akşamında sizlerin teşrifleriyle mutlu ve bahtiyar olduk. Sizler de bizim davetimizi kırmadınız ve iştirak etiniz, bu iştiraklerinizden dolayı tekrar teşekkür ederim. Şehitlerimiz bu vatanın varlık sebebidir. Bu vatan şehitlerimiz sayesinde vardır. Sizler de şehitlerimizin, vatanımıza, devletimize, bizlere emanetisiniz. Sizleri evlerinizde ziyaret ettiğimizde lütfen bizlere de sizlerin acılarını paylaşma fırsatı veriniz. Sizler canınız gibi, gözünüz gibi, kanınız gibi büyütmüş olduğunuz evlatlarınızı bu vatan için feda etmiş Yüce Türk milletinin en asil, en onurlu ve başı dik insanlarısınız. Vatan için, Millet için, din için, barış için, huzur için ve mukaddesat için canını aziz vatanımızın önüne siper etmiş şehitlerimizi sen rahmetinle kucakla Allah’ım. Sen bizleri vatansız, ezansız ve bayraksız bırakma Allah’ım. ” dedi.

Tosya Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Şehit ve Gazi aileleri iftar programına katılan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz yaptığı konuşmada ‘’ Sevgili meslektaşım Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in düzenlemiş olduğu Şehit ve Gazi aileleri iftar programına katılmaktan büyük mutluluk duydum. Sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Ülkemiz yıllardır büyük bir acının içine çekilmek istenmekte. Ama kahraman şehit ve gazilerimizin sayesinde bunu başaramadılar. Sizler bizler için önemlisiniz. Çünkü canınızdan bu vatana can verdiniz. Bu hiçbir şeyle kıyaslanamaz ve ölçülemez’ ’dedi.

         Konuşmalar sonrasında görüşlerini aldığımızı Şehit ve gazi yakınları Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in Ramazanın ilk akşamında bizleri hatırlayarak vermiş olduğu iftar yemeğinden dolayı kendisinden ‘’ Allah Razı Olsın’’dediler.

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve Kaymakam Deniz Pişkin daha sonra şehit aileleri ve gazilerin sorunlarını dinleyerek onlarla bir süre sohbet etti.
Editör: TE Bilisim