ZİYA YILMAZBİLEN TÜRKAV KONFERANSINA KATILDI

banner294

ZİYA YILMAZBİLEN TÜRKAV  KONFERANSINA KATILDI

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesi’nin düzenlediği ‘Bilim ve Kültür Söyleşileri’nin 3. programında MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Ziya Yılmazbilen’in konuşmacı olduğu ‘Gıda Ekonomisi ve Enflasyon’ konulu söyleşi ve TÜRKAV 2023 Genel İstişare Toplantısı yapıldı.
Etkinliğe Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, MHP İl Başkan Yardımcısı Mahmut Çelikbaş, İl Genel Meclisi üyeleri, Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Nedim Afacan ve Kamu-Sen’e bağlı sendika başkanları, MHP Milletvekili Aday Adayı Emin Çınar, Hz Pir Şeyh Şaban-ı Veli kültür Vakfı Başkanı Mehmet Çifçi ve davetliler katıldı. Programda ‘Gıda Ekonomisi ve Enflasyon’ konulu sunum yapan MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Ziya Yılmazbilen, konuşmasında israftan kaçınan, üretime önem veren, bilinçli toplum olma yolunda üretimin ve üreticinin desteklenmesi gerektiğini ifade ederek; “Sağlıklı gıda ve su yönetimi noktasında da israftan kaçınarak toprakla barışan, omuz omuza büyüyen bir Türkiye’yi hep birlikte inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

Program sonunda Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu tarafından Ziya Yılmazbilen’e teşekkür belgesi takdim edildi. Ardından TÜRKAV üyesi iken emekli oldukları için üyelikleri düşen Seyfettin Reçber, Yunus Öz ve Kadir Doğan’a vakfa verdikleri destekler nedeniyle TÜRKAV Şube Başkanı Kamil Çonkor tarafından plaket verildi. TÜRKAV 2023 Genel İstişare Toplantısında ise Şube Başkanı Kamil Çonkor tarafından katılımcılara vakfın bir yıllık faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Yapılan ikramın ardından program sona erdi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arz Talep
Arz Talep - 4 ay Önce

Sayın Yımaz Bilen, İSRAF kamudadır, iktidar erklerindedir. Ülkenin cefakar, vefakâr, fedakâr halkında insanlarında İSRAF yoktur, MÜSRİFLİK yoktur. Ben demiyorum, iktisadî analiz yaptığımızda sonucu ekonomi bilimi söylüyor, mikro iktisat formülleri söylüyor. Bu soruna çözüm bulunduğunda ekonomi düzelir, enflasyon durur. Toplumun büyük bir çoğunluğu kaynakları zaten çok tasarruflu, bilinçli ve şuurlu olarak kıt kullanıyor ve kıt kanaat geçiniyor. Toplumun büyük bir çoğunluğu, insanca yaşanılabilmesi için belirlenen hayat standardının altında yoksulluk sınırının altında alt gelir grupları olarak sadece günü kurtararak ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar yaşıyor, bazende günü dahi kurtaramıyor ve temel ihtiyaçlarını bile karşılayamıyor. Bu kesimler için İSRAFTAN ve MÜSRİFLİKTEN asla bahsedilemez. İktisat bilimi, sınırsız insan ihtiyaçlarını sınırlı kaynaklarla karşılayabilme bilimidir. Hayat standardının altında yaşayan bu insanlarda sınırsız ihtiyaç, aşırı istek ve arzu talebi yoktur zaten. Sadece insanca yaşayabilmek için belirlenmiş hayat standardı seviyesinde gelir talebi vardır. Dolayısıyla aşırı istek ve arzuları hiç bitmeyen kesimler bellidir. Bu insanların doyumsuzluğu, hiç bitmek bilmeyen sınırsız ihtiyaçları, aşırı istek ve arzuları bittiği gün ekonomi düzelir. Saygılar.

Ekonomist
Ekonomist - 4 ay Önce

Enflasyon iki türlüdür, iki türlü enflasyon vardır. 1- Maliyet enflasyonu. 2- Talep enflasyonu. Enflasyon, fiyatlar genel düzeyinin sürekli ve hissedilir artışını ifade eden bir durumdur. Belirli kesimlerin, alt gelir gruplarının alım gücünün düşmesi demektir. Gıda enflasyonu ise birilerinin dediği gibi porsiyonların küçültülmesi demektir. Ülkemizde maliyet enflasyonu ile talep enflasyonu dışında da her türlü enflasyon olabilmektedir. Cenabı Allah enflasyon karşısında herkese özellikle alt gelir gruplarına, dar gelirli kesimlere, borçlulara kolaylık versin, dayanma gücü versin. Gerekli önlem ve tedbirlerin alınması halinde de çözümü çok kolaydır. Saygılarımla.

İktisatçı Göktunç
İktisatçı Göktunç - 4 ay Önce

İktisat bilimindeki GÖRÜNMEZ EL TEORİSİ imdada yetişecek ve enflasyonu kökünden halledecektir. Biraz daha sabır, çok az kaldı. Müjdeler olsun, dört ay kaldı. Açıklıyoruz, bilgilendiriyoruz, aydınlatıyoruz diye kendinizi fazla yormayın lütfen.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307