Yaz Kur’an Kursları Bugün Başlıyor!

banner294

Tosya Müftülüğü’nün denetim ve gözetiminde yaz Kur’an Kursları bugün eğitime başlıyor. .

Yaz Kur’an Kursları Bugün Başlıyor!
banner278


2015-2016 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle 3 aylık uzun bir tatile çıkan öğrenciler için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından temel dini bilgileri ve Kur’an-Kerimi öğretmek amacıyla yaz kursları her yıl olduğu gibi bu yıl da açılacak. 
Geçtiğimiz Cuma günü (17 Haziran 2016) Müftülükler aracılığıyla bütün camilerde yaz kursları için hutbeden duyuru yapıldı. Yaz kurslarının 20 Haziran 2016 tarihinde başlayacağına dikkat çekilen duyuruda; “Çocuklarımızın Kur’an ile, Peygamberimiz (s.a.s)’in örnek hayatı ile, cami, mihrap, minber ve ibadetlerle tanışıp buluşmaları için bu kutlu ayda çok güzel bir fırsat daha başlıyor. Yaz Kur’an Kurslarımız, 20 Haziran’da başlayıp, 26 Ağustos’a kadar devam edecek. Gel bu yaz Kur’an’ı gönlüne yaz şiarıyla camilerimiz, göz aydınlığı çocuklarımızla bir kez daha şenlenecek.

Öğrencilerin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan yaz kurslarında cami imam hatipleri görev yapacak. İlçe Müftülüğü organizesinde gerçekleştirilen yaz kurslarında ilçe merkezinde mahalle camilerinde, köylerde ise köy camilerinde eğitim verilecek. Kurslar ihtiyaç halinde Müftülük tarafından açılacak.

İlk, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin dini ve ahlaki bilgileri daha iyi öğrenebilmeleri için camilerde başlatılan yaz kursları,
20 Haziran 2016 Pazartesi günü yani bugün başlayacak.
 
İlçenin mahalle ve köy camilerinde düzenlenecek olan yaz kurslarında, cami imam hatipleri temel dini bilgiler başta olmak üzere namaz, oruç, hac, zekât, kurban gibi ibadetlerle ilgili ahlaki ve milli değerler ile Kuran-ı Kerim okuma öğretilecek.

Çocuklarının yaz tatilini temel dini bilgiler ve Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenerek geçirmesini isteyen aileler mahalle veya köylerinde bulunan camilerin imam hatiplerine bir dilekçe ile müracaat ederek kayıt yaptırabiliyor, kayıtlar ayın sonuna kadar devam edecek.20 Haziran 2016 Pazartesi günü camilerde yaz kurslarına başlayan öğrenciler 26 Ağustos 2016 tarihine kadar devam edecekler


Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
YAŞ SINIRI  AR MI ÜNİVERSİTE MEZUNLARI DA OLUR MU
YAŞ SINIRI AR MI ÜNİVERSİTE MEZUNLARI DA OLUR MU - 6 yıl Önce

LÜTFEN BİLGİ

SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif