Yakında PARKOMAT Stresi Başlayacak

Belediye tarafından ana cadde üzerinde park halindeki araçlar için 5 adet parkomat ciazı aldı. Parkomat uygulamasına bu ay başlanacak.

Yakında PARKOMAT Stresi Başlayacak
banner278

buraya tıklayınız

Belediye Encümenince ana cadde üzerine yapılan otoparklar paralı hale getiriliyor. 15 dakikaya kadar ücret alınamayacak olan uygulamada 1 saate kadar 1 TL, 2 saate kadar 2 TL, 3 saate kadar da otolardan 3 TL ücret alınacak. Araçlar sabah bırakılıp akşama kadar park halinde bırakılmayacak.

Belediye, şehircilik bağlamında yeni bir uygulama daha başlatıyor.

Bir çok kentte olduğu gibi Tosya ilçemizde de artık, ana cadde üzerinde gelişigüzel park edilip, saatlerce bırakılan ve trafik akışını engelleyen araçları parkomat cihazı ile engelleyecek.

Belediye olarak uygulanacak bu projenin bu ay içinde başlayacağını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola, ilk etapta 5 adet alınan ve konulacak yerlerin de encümen tarafından belirlenen uygulama için İstanbul’dan gelen uzmanlar tarafından belediyede bu amaç için tahsis edilen personelin eğitiminin devam ettiğini ve gerekli el bilgisayarların da öğrenilmesinin ardından uygulamaya başlanılacağını belirterek şöyle dedi;

“Bizim amacımız para kazanmak değil, vatandaşımıza bilinçli park alışkanlığı kazandırmak ve aynı zamanda da trafik akışını düzene sokmaktır. Vatandaşımızın acil ihtiyaçlarının temini için ilk 15 dakikası ücretsiz olacak olan park uygulamasında parkomat cihazlar 1 saat için 1 TL, 2 saat için 2 TL, 3 saat için de 3 TL ücret yazacak. Vatandaş sabah aracını bırakıp akşama kadar durduramayacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2012, 11:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
ferhat koç
ferhat koç - 9 yıl Önce

bu uygulama gerçekten ççok güzel yurtdışında bu yöntem zaten hep var türkiyede de ve tosyamıza da yakışır bi uygulama

alperen ışık
alperen ışık - 9 yıl Önce

kazım başkan gittiği ve gezdiği yerlerde gördüğü kuralları ve yaptırımları tosyamızda uygulamaya çalışıyor ama tosyamız bu şekilde kurallar içerisinde yaşamaya hazır değildir.bu kurallar ve yaptırımlar kendisine negatif yönde yansıyacaktır.öncelikle kentimizin ekonomik yönü ele alınmalı ve bu yönde çalışmalar acilen başlamalı.

ganetli tosbo
ganetli tosbo - 9 yıl Önce

bi o kalmıştı para tahsil edecek kişi çok dayak yer gibi geliyo hayırlısı

 bıyoş
bıyoş - 9 yıl Önce

carsı içi trafiği bu sistemle rahatlar inşallah

SIRADAKİ HABER