Volkan Başkan ''Organize Sanayide İtfaiye Neden Yok ? '' eleştirilerine cevap verdi

banner315

banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Sedat Ağacıkoğlu (İHA) –

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil sabah saatlerinde Tosya Organize Sanayi bölgesinde Karsan Orman Ürünleri firmasında meydana gelen Yangın sonrasında ‘’Organizede Neden İtfaiye Yok ‘’sorularına ve eleştirilerine www.tosyahaberleri.com haber sitemiz aracılığı ile açıklama getirdi.

Başkan Volkan Kavaklıgil ‘’ Öncelikle Organize Sanayi Bölgesinde meydana gelen büyük yangın sonrasında Karsan Orman Ürünleri firma sahibi Karakaya ailesine ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Belediye olarak firmanın eski günlerine geri dönmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacağız. Yangın ihbarı sonrasında Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğüne bağlı tüm ekiplerimiz tam donanımlı şekilde yangın bölgesine hızla intikal etmiştir.Yaklaşık 12 saat süresi içinde söndürme ve soğutma çalışmasına fedakarca aralıksız devam etti. Yangın sırasında itfaiye personellimizin can siparhane çalışmasına rağmen ard niyetli ve çalışmaları göz ardı eden bir kesim dikkatleri başka yere çekerek ‘’Organize Sanayide İtfaiye Neden Yok’’diye pervasızca itfaiyeyi ve Belediyeyi suçladı. Öncelikle bu konuya açıklama yapmak isterim. Sizlerin aracılığı ile Organize Sanayi yönetimine sesleniyorum. Kanunen Organize sanayi bölgesinde itfaiye bulundurma sorumluluğunun kendilerinde olduğunu bu konuda belediye olarak yardımcı olacaklarını istedikleri zaman itfaiye aracı vereceğimizi söyledik. Organize Sanayi yönetimi sadece sanayi içinde bir yer kurarak 3 veya 4 tane itfaiye personeli istihdam etmek olacak. İtfaiye aracı bizden personel organize sanayi yönetiminden olacaktı.

Bugün geldiğimiz noktada maalesef bazı kesim Tosya Belediyesini suçluyor. Yapılan bu haksız eleştirileri özellikle yangın anından fedakârca çalışan itfaiye personelimize yapılan bir haksızlık olarak görüyorum. Yaşanan acı üzerinden bu şekilde haksız eleştirileri içimize sindiremiyoruz. Tosya Belediyesi olarak ilçemize her alanda üretken belediyecilik anlayışı içinde hizmet etmeye devam edeceğiz'' dedi.

CHP Tosya İlçe başkanı sayın Tuğçe Kefeli yangın gecesi canlı yayında yapmış olduğu konuşmayı duygusallığına veriyorum.Konuyu siyasi mecraya çekerek acının üzerinden siyaset yapmak kimseye yakışmaz’’dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2023, 19:30

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet yavuz
Mehmet yavuz - 2 ay Önce

Açıklamalara baktığımızda bu durumda tek suçlu fabrika sahibi gözüküyor. Oraya fabrika kurmasa böyle bir yangın olmazdı.

Ekrem Erden
Ekrem Erden - 2 ay Önce

Organize yönetimi komple değişmeli.
Şimdiye kadar istifa etmesi gerekirdi vur Abaliya degil

Necati Tarhana milliyetçi kokenden
Necati Tarhana milliyetçi kokenden - 2 ay Önce

İtfaiye görevlileri yeterli bilgi ve eğitim donanımına sahip olmadığı kanaatindeyim sorumluluğu başka yerlere atmak doğru değil afet durumlarinda yurtdışı yardımlarda geliyor memleket gelişimi için amme hizmeti veren bir siyasi kurumdaha itinalı bir üslup kullanması lazım diye düşünüyorum

Ali Yaman
Ali Yaman - 2 ay Önce

Tüzük gereği organize sanayii bölgeleri kendi İtfaiye ekibini kurar ilk müdahele sini yapar.

Melek KOCATAŞ
Melek KOCATAŞ - 2 ay Önce

Başkanım biz sizin elinizden gelenin fazlasını yaptığınızi biliyoruz. Allah işlerinizi rast getirsin inşAllah.

corumlu
corumlu - 1 ay Önce

belediyede suclu.osb yonetimide suclu .

Hakan tabur
Hakan tabur - 2 ay Önce

Baskanim MDF de olan tutkal ve amonyak boyalı kapılarda olan tiner malzemesi su ile sönmez Hüseyin kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum

Deha
Deha - 1 ay Önce

Organize müdürünün. Çok acil bir şekilde istifa etmesi gerekiyor saten organize ye baktı da yok her taraf pislik içinde


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307