VOLKAN BAŞKAN GÖNÜL SOFRASINI RAMAZANDA VATANDAŞIN EVİNE TAŞIDI

banner294

VOLKAN BAŞKAN GÖNÜL SOFRASINI RAMAZANDA VATANDAŞIN EVİNE TAŞIDI

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Ramazan ayı nedeniyle gönül sofrası iftarlarında önce yöresel Keşkek Fırınları önünde sonrasında ise evlerde vatandaşlar ile buluşuyor.

Vatandaşları evlerinde ziyaret ederek iftar sofralarına konuk olan Başkan Kavaklıgil ve eşi Seval hanım hem vatandaşların sorunlarını evlerinde dinliyor, hem de ramazan ayının bereketini hemşerileriyle birlikte yaşıyor.

Vatandaşların her zaman olduğu gibi Ramazan ayından da yanlarında olduklarını söyleyen Başkan Kavaklıgil, “Ramazan paylaşım ayıdır, birlik ve beraberliğimizin en üst seviyede yaşandığı bir aydır. Hemşerilerimiz ile birlikte iftar sofrasında buluşup hem sıkıntılarını dinliyor hem de ramazan ayının bereketini ve heyecanını birlikte yaşıyoruz. Ramazan ayının ilk gününden bugün 16.gününe kadar 16 ayrı mahallemizde Keşkek fırınlarından cabalarımızı çıkarıp sonrasında eşimin seçtiği keşkek cabası hangi aileye ait ise o kardeşimizin sıcak ve samimi iftar sofrasına konuk oluyoruz” dedi.

Tosya Belediyesi olarak Ramazan ayının ilk gününden itibaren ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı da yalnız bırakmıyoruz. Hazırladığımız Ramazan Yardım kolilerini muhtarlarımız aracılığı ile ailelerimizin, sofralarına bir nebzede olsa destek oluyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ‘’ Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar her yıl Ramazan ayında vatandaşlarımızın gönül sofralarına misafir olup mübarek ayın bereketini ve sıcaklığını paylaşıyoruz. İftar öncesinde ilçemize özgü mahalle keşkek fırını önünde vatandaşlarımızla fırından keşkek cabalarını çıkarıyor bu esnada onlarla sohbet ederek yaşanan sıkıntıları veya taleplerini dinliyoruz. Sıcak ve samimi ortamda geçen fırın önü sohbetlerimizde mahalle halkının birçok sorununa çözüm buluyoruz. Sonrasın da ise İftarda bir ailemizin sofrasına misafir oluyoruz. Bugüne kadar 16 ayrı mahallemizde vatandaşlarımızla Ramazan’ın bereketini ve sıcaklığını paylaştık. Bu Gönül sofrası İftar geleneğimiz Ramazan ayının son akşamına kadar devam edecek’’ dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
istanbuldan
istanbuldan - 2 ay Önce

AFİYET OLSUN İYİ RAMAZANLAR DİLİYORUM.

Arif
Arif - 2 ay Önce

Kilo almak kolay vermek çok zor. Sonra hastanede uğraşıyor insanlar. Dikkat etmek lazım. Sonrasında şeker ve tatlılar hele hiç iyi değil.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307