Volkan Başkan '' Fakülteyi İlçemize Kazandıracağız''

banner315

Volkan Başkan '' Fakülteyi İlçemize Kazandıracağız''
banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil Tosya Meslek Yüksekokulu'nun akademik anlamda daha da güçlenmesini sağlamak amacıyla Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal'ı makamında ziyaret etti.

Kastamonu Üniversitesi bünyesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden Tosya Meslek Yüksekokulu'nun akademik anlamda Fakülte kazandırılması için Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklgil, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal'ı makamında ziyaret ederek talep ve istişarede bulundu.

Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ziyareet sonrasında yaptığı açıklamada ‘’ Tosya'ya fakülte kazandırılması adına oldukça verimli bir ziyaret oldu. Önümüzdeki süreçte ana hedeflerinden birinin mutlaka Tosya'ya fakülte anlamında yeni bir kalıcı eser bırakmak istiyoruz. Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksek Okulu'nun hem akademik hem de bölüm olarak güçlenmesini aynı zamanda büyümesini sağlamak amacıyla fakülte hedefimiz aralıksız devam ediyor. Bilindiği üzere fakülte girişimleri 2019 yılında başlamış ve bu süre içerisinde üniversite senatosundan Yüksek Öğretim Kurumu'na talepte bulunulmuştur. İnşallah başvurumuzun olumlu sonuçlanması için aralıksız bir şekilde mücadelemiz devam edecek. Ayrıca bu süreçte bizlere desteklerini esirgemeyen Kastamonu üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal'a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tosya'mızın geleceğinin gençlerimiz olduğunu biliyor ve attığımız her adımda, yaptığımız her projede öncelikli olarak gençlerimizi odak alıyoruz. Geleceğimizi de en iyi şekilde eğitimle tesis edecek ve bu yönde sağlam adımlarla ilerleyeceğiz" dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 10 ay Önce

Tosya’da önlisans bile yetersizken fakülte için bu kadar ısrar nedir.. Tosya’ya eğitim alanında bir katkı imza bırakmak isterseniz hali hazırda bulunan kütüphanemizden başlayabilirsiniz… yetersiz, pis, karanlık bir kütüphanemiz var.. öğrencilerin ders çalışması için çalışma salonları icraa edilebilir… bir fakülte için bunlara öncelikle önem vermek gerekir.. eğitim alanında maalesef yetersiz Tosyada fakülte hayaldir..

Ahmet bayar
Ahmet bayar - 10 ay Önce

Değerli Belediye Başkanım ziyaretinizin hayırlara vesile olmasını dileriz kazanan tosya olur inşAllah

Yalçın
Yalçın - 10 ay Önce

İnşAllah tez zamanda gidersin bay volkan Bİ bildiğin poz vermek tosya yine aynı tosya Allah aşkına yayınla admin

topçu binbaşı fuat
topçu binbaşı fuat - 10 ay Önce

2019 yılından bu yana açılması gerekirdi.sene 2023.bekleyeli bayağı olmuş.artık açılsın yani....

derya kar duman
derya kar duman - 10 ay Önce

İnşaAllah gelir.Tosya fazlasıyla hak ediyor diye düşünüyorum.yaklaşık 4 yıl olmuş yöke göndereli.

MEHMET ege
MEHMET ege - 10 ay Önce

İlçe Başkanı konuyu yakından takip ettiklerini söylemişlerdi.İlçe Başkanı bu sene açılacağının müjdesini veriyordu.bakalım bu sene açılacak mı?

ahmet dekli
ahmet dekli - 10 ay Önce

siyasiler işin üstüne giderse yaptırırlar.siyaset bu işin üstüne iyi gidiyor.yakın zamanda,hatta seçimlerden önce mutlaka bir haber gelir...

nazlı saydan gençer
nazlı saydan gençer - 10 ay Önce

2019 yılından bu yana rektörü kutlamak lazım.bu kadar zamandır neden hızlandırmamış? bir makam sahibi olarak fakülteyi açtırman gerekmez miydi?ihmalkarlık diyebilirim...

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307