Volkan Başkan Çok Ayıp Ettin

banner315

banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde toplam 174 çiftçiye 55 ton çeltik tohumu dağıtım töreni düzenlendi.

Törende konuşan Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, tarım yatırımlarını devam ettiğini ve Kızlaryolu Barajının gövdesinin tamamlandığını bağlantılarının ve kanallarının tamamlanmasıyla çiftçinin daha fazla üretim yapmasına imkan sağlayacağını söyledi. Başkan konuşmasında ‘’ İlçemizin adının anıldığında akla gelen ilk ürünümüz ‘’pirinç ‘’kabul etmek lazım çeltik üretimi sorunlarını gidermekte biraz öksüz kaldık. Ama 3 ili kapsayan bir yatırım gerçekleşiyor. Kolay değil. Biraz daha sabırlı olmalıyız. Bundan sonraki süreçte toplulaştırma, su kanalları ve regülatörlerin yapımı ile birlikte çeltik üreticimiz daha verimli ve profesyonel tarım hayatına kavuşacak. O yüzden bu yatırımın ilçemize kazandırılmasında emeği geçen sayın milletvekillerimize, bölge müdürlerimize, DSİ 5.bölge müdürümüze ve ziraat odası başkanımıza teşekkür ediyorum. Bir çok kez toplulaştırma ve sulama kanalları çözümü konusunda sayın vekillerimizle 2020 den buyana mücadele ediyoruz. O yüzden sizlerden istirhamım geçmiş 20 yılı göz önünde bulunduralım. Telafisi olmayan işlere girmemek ümidi ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Çiftçiyi desteklemek ve katkı sunmak amacıyla Tarım Orman Tosya İlçe Müdürlüğü %50 hibeli efe ve yatkın çeşitlerinden toplam 55 ton çeltik tohumu 174 çeltik çiftçisine dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2023, 17:08

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sade
Sade - 5 ay Önce

Müjdeyi herkez verir lafla peynir gemisi yürümez 20 yıldır yapılsaymış hizmetler millet gözünü açtı boş konuşanlara birde teşekkürmü edecekti başkanımız müjde verenler diyorsunuz hangi yapılan hizmete teşekkür ettide volkan başkandan bekliyorsunuz

Ziya ULUSOYLAR
Ziya ULUSOYLAR - 5 ay Önce

Umarım ata tohumlarımızı dağıttınız

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307