Vali Bektaş Tosya Dumlupınar İlköğretim okulunu Ziyaret etti

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş'a, Tosya Dumlupınar İlköğretim Okulu ziyaretinde,Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz,Tosya Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Himmet Polat,Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin,Tosya İlçe Emniyet Müdürü Kaan Yıkılmaz,AK Parti Toya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç ve Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Korkmaz eşlik etti.

Vali Bektaş Tosya Dumlupınar İlköğretim okulunu Ziyaret etti
banner271

buraya tıklayınız
Dumlupınar İlköğretim Okulu, girişinde öğrenciler, Vali Bektaş,Kaymakam Türköz ve beraberindeki heyeti,  İngilizce olarak hoş geldiniz diyerek karşıladılar. İlk olarak öğretmenler odasında, idareci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Bektaş,daha sonra Bilgisayar laboratuvarını ziyaret ederek, İngilizce eğitimi gören öğrencilerle tek tek ilgilendi.Dumlupınar İlköğretim Okulu ziyaretinde bir açıklama yapan Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş,'Bu gün Tosya'da Dumlupınar İlköğretim Okulu'ndayız. Niye buradayız çünkü, bu okulumuz  Kastamonu'da Dyned projesinde en başarılı 3'üncü okul oldu. Görelim dedik ne oluyor bu okul niye başarılı oluyor. Bazıları niye bu kadar başaramıyorlar. Farkı anlayalım dedik. Geldik ki, burada işini iyi yapana arkadaşların olduğunu gördük. Ben başta İngilizce öğretmenlerimizi,okul  yönetimini,öğrencilerimiz ve öğrenci velilerini  tebrik ediyorum. Bu başarının bütün derslere yayılarak devam etmesini diliyorum'dedi.

Bektaş,'Bizim İngilizce eğitimi problemimiz  ülke olarak var. Dyned projesi de  bu konuda,iyi bir çözüm gibi duruyor. Tabi ki  Dyned çalışmalarını diğer çalışmalarımızı ötelememesi engellememesi gerekiyor. Elbette çocuklarımız sınavlara hazırlanacaklar.  Özellikle SBS sınavına hazırlanacaklar. Elbette burada da en iyi başarıyı sağlamak için gayret edeceğiz. Ama bunun yanında,artık çağdaş dünyada, İngilizce bilmeyen insanların hareket kabiliyetleri oldukça sınırlanıyor. İlköğretimden başlayarak temel asgari bir İngilizceyi çocuklarımıza verebiliyor olmamız gerçekten büyük bir mutluluk. Ben inanıyorum ki İngilizce eğitimi çocuklarımıza daha sonra,yabancı dil eğitimi konusunda kendilerine iyi bir temel olacak. Zaten çocuklarımız İngilizce için olmasa bile bilgisayar başında zaman harcıyorlar. Bilgisayar başında harcadıkları zamanın bir kısmını İngilizce ile meşgul olarak geçirirlerse, çok daha iyi olur. Ben tekrar bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum başarılarının yenilenerek daha büyüyerek devam etmesini diliyorum'diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER