Üç Hilalin Tosyalı Ülkücü Şehit Yaşar Özcivlez’i kabri başında andı

banner294

Milliyetçi Hareket Partisi Tosya İlçe Teşkilatı Ülkücü Şehit Yaşar Özcivlez’i kabri başında andı.

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

MHP Tosya Teşkilatı 5 Kasım 1975 tarihinde şehit olan Ülkücü Şehit Yaşar Özcivlez için kabri başında anma töreni düzenledi.Öğle namazına müteakip yapılan anma törenine Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola,MHP Tosya İlçe Başkanı Dündar Özurgancı, İl Genel Meclis Üyesi Cihan Çetin, Ülkü Ocağı Başkanı Mustafa Acar, teşkilat üyeleri ve  partililer katıldı.

5 Kasım 1975 günü 22 yaşında İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisiyken Türk İslam davası uğruna,  vatan uğruna, bayrak uğruna canını veren dava büyüğü ülkü neferi, Yaşar Özcivlez’i Şehadetinin 44. Yılında ruhunu şad etmek için kabri başında okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından dua edildi.

Tören sonunda Yaşar Özcivlez adına katılımcılara tatlı ikramında bulunuldu.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
ER1954
ER1954 - 3 yıl Önce

Yaşar Özcivlez deli dolu bir gencti. Bunun yaninda oldukca akıllı birisiydi. Özel okullarda etüdlere girerdi. Galatasaray Lisesi ve Kabataş Erkek Lisesinde bir özel okul daha vardı. Yasasaydı belki çok başarılı bir teknik adam olacaktı. Kader böyleymis. Ben kendisini tanıyorum. Fakat sağcı olmama ragmen ögrenci olaylarının icinde yer almadım. Onun canına kastedenler bildigim kadarıyla olaydan bir kac gun once dersi basmışlardı zaten. Cok aşirıya gitmislerdi. Olan Tosyalı kardesimize oldu. Genclere tavsiyem ögrenim hayatları boyu siyasetten uzak dursunlar. Yaşarı öldurenler 10-15 kişi tutuklandı daha sonra yavaş yavaş serbest kaldilar. Onlarinda huzurlu bir hayat yaşadıklarıni sanmiyorum. Olan Yaşar ile garip anasına oldu. Analarınizi üzmeyin. Yaşar gibi adam gibi adam olun akıllı olun. Galatasaray gibi okullarda dersler verin ama siyasete bulaşıp analarınızı ailenizi üzmeyin. Cunkü hiç kimse aileniz kadar sizi sevemez. Onlar kadar size kimse üzülmez. Tosyaya selamlar.

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298