Türkiye AB temsilcisi Faruk Kaymakçı Tosya'ya Gelecek mi ? - Son Dakika Gelişmesi

Türkiye AB temsilcisi Faruk Kaymakçı Tosya'ya Gelecek m ?i - Son Dakika Gelişmesi

Türkiye AB temsilcisi Faruk Kaymakçı Tosya'ya Gelecek mi ? - Son Dakika Gelişmesi
banner278

SEDAT AGACIKOĞLU
KASTAMONU(İHA) Kastamonu’nun Tosya ilçesi doğumlu eski Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakçı yaklaşık 5,5 yıldır görev yaptığı Bağdat’tan ayrılarak Türkiye’ye döndü.

2011 yılında Irak’ın en güneyinde Basra Başkonsolosu olarak göreve başlayan ve 2013 yılında Bağdat Büyükelçisi görevine getirilen Faruk Kaymakçı son yayınlanan Büyükelçiler kararnamesi ile AB nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği görevine atandı.

Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakçı son olarak 7 Ocak tarihinde Başbakan Binali Yıldırım’ın Irak ziyaretinde Irak hükümeti ile yapılan resmi görüşmelerde Türkiye Cumhuriyet heyetinde görev yaptı.
08.1.2017 tarihinde Resmi olarak Bağdat Büyükelçili görevini Büyükelçisi Fatih Yıldız’a devreden Faruk Kaymakçı Türkiye’ye döndü.
Türkiye’ye dönüşü sonrası Ankara’da düzenlenen 9. Büyükelçiler Konferansına katılan AB Türkiye Daimi Temsilcisi Faruk Kaymakçı 1 Şubat 2017 de Brüksel’de başlayacağı yeni görevi öncesi AB Bakanı ve Baş Müzakereci Ömer Çelik ile görüştü. Büyükelçi Faruk Kaymakçı Bakan Ömer Çelik ile yaptığı görüşmede ‘’ Terörle mücadele, vize serbestleştirmesi, Türkiye-AB Gümrük Birliğinin güncelleştirilmesi, göç konusunda işbirliği ve dayanışmanın arttırılması, katılım müzakerelerimizin canlandırılması, parlamenter diyaloğun güçlendirilmesi, öngörülen TR-AB Zirvesi ve AB iletişim politikalarımızın etkinleştirilmesi konularını ele aldıkları değerlendirmesinde bulundu.

Tosyalı Büyükelçi Faruk Kaymakçı sınıf arkadaşı Tosya İHA Muhabir Sedat Ağacıkoğlu ile yaptığı görüşmede 1 Şubat 2017 tarihinde başlayacağı yeni görevi öncesi fırsat olur ise Tosya’yı ziyaret ederek hasret gidereceğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 23:02

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmetali
mehmetali - 5 yıl Önce

geldiği zaman tosya-kastamonu yoluna da bir çözüm buluverse.Tosya Kastamonu'nun en büyük ilçesi olmasına rağmen yolu yol değil.kastamonu artık tosyanın yolunu yapması lazım.

SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif