TOSYALI YAŞAR HOCA KORONAVİRÜSÜ YENEREK TABURCU OLDU

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde umreden döndükten sonra evinde rahatsızlanarak Kastamonu Devlet Hastanesine kaldırılan ve pozitif teşhisi konulan Yaşar Çetin, alkışlarla taburcu edildi. Çetin, moral ve motivasyonunu yüksek tutarak daha çabuk iyileştiğini söyledi.

Tosya ilçesinde umreden dönen ve evinde kendisini izole ettiği sırada rahatsızlanarak Tosya Devlet Hastanesine kaldırılan 60 yaşındaki Yaşar Çetin, korona virüs şüphesiyle Kastamonu Devlet Hastanesine sevk edilmişti. Kastamonu’da korona virüsü teşhisi konulan ilk vaka olan Çetin, 23 günlük tedavisinin ardından taburcu edildi. Güvenlik önlemi alınarak taburcu edilen Çetin, doktor, hemşire, sağlık personeli ve güvenlik görevlilerinin alkışları ile evine uğurlandı. Çetin, Tosya ilçesindeki evinde 14 gün boyunca kendisini izole edecek.

Umre kafilesi başkanlığı yapan Yaşar Çetin, “Kastamonu’da böyle güzel bir hastane olması gerçekten bütün hastalarımız için, bizler için bir şanstır. Emeği geçenlerden, bırakıp gidenlerden Allah razı olsun. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum. Burada ilgi ve alakayı çok beğendim. Bizim şöyle bir şansımız oldu. Vaka sayısı çok düşüktü. Ben, umre kafilesi başkanıyım. Çok şükür umrecilerin toplanmasında, Tosya Kaymakamlığımızın, Sağlık Müdürlüğümüzün çok faydaları olmuştur. Hastane çalışanlarımıza buradan çok teşekkür etmek istiyorum. Bizler için her türlü fedakarlığı yapan hemşire kardeşlerimize, bizlerin hizmetini yapan sağlık personelimize teşekkür ediyorum. Bütün hastane çalışanlarına ve görevlilerine teşekkür ediyorum, hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Korona virüs tedavisinde maneviyatın çok önemli olduğunu söyleyen Çetin, “Eğer bir insan hasta olmadığı halde sağ iken zikir ile tespihatla meşgul olursa, burada tek başına kaldığı dönemlerde Kur’an ile meşgul olursa inanın bu sıkıntıları daha güzel atlatıyor. Çünkü eşim Şerife Çetin benden 1 gün sonra gelmesine rağmen benden 1 hafta önce taburcu oldu. Çünkü eşimin maneviyatı, benden biraz daha motivasyonu yüksekti. Hatta telefonla arayarak beni de motive etmeye çalıştı. Hemşirelerimiz, doktorlarımız, herkes bizleri çok mutlu etti. Allah hepinizden razı olsun. Haklarını helal etsinler” diye konuştu.

Basın mensuplarına da teşekkür eden Çetin, “Eğer dürüst gazetecilerimiz olmazsa kirli haberler çok fazla dolaşıyor. Bu yüzden görevinizde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 20:55

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALP BOZKURT
ALP BOZKURT - 2 yıl Önce

Bizde herkes siyasetçi, adam çıkıp korona için önlem almamız gerekiyor dikkatli olalım diyeceğine, kaymakam, hastane, doktor diyor.
Allah şifa versin.

Covid avcisi
Covid avcisi @ALP BOZKURT - 2 yıl Önce

Alp bey hayırdır niye gocundun hastane doktor deyince. Siz Tosya tabiriyle çarşı pazar fink atarken dr hemşire evine gitmeden cani pahasına hasta için uğraşıyor(du). Harun bey hasta taburcu ediyorsanız guide line ları daha ıyi okuyun derim. O zaman meslektaslariniza! nasıl sağlıkçı bunlar demezsiniz.

Harun çürük
Harun çürük - 2 yıl Önce

Ya abi ben anlamıyorum bu insanları bunlar nasıl sağlıkçı bu adam böyle tabrcu olmaz ağzıa bir maskeyle üstüne önlük eline iki kat eldiven ve çift kat maske ben ne anladım bu işten şaka gibiler bizde hasta tabrcu ediyoruz böyle etmiyoruz burda önlem yok

İsmail cosar
İsmail cosar - 2 yıl Önce

Geçmiş olsun tekrar Allah acil sifalarsin insAllah

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298