TOSYALI ÖĞRENCİ TÜRKİYE 1. OLDU

banner315

TOSYALI ÖĞRENCİ TÜRKİYE 1. OLDU
banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Millî Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında düzenlenen 5. Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası 9-11 Haziran tarihleri arasında Kayseri'de gerçekleştirildi. 74 ilden 723 öğrencinin katılım sağladığı turnuvada ilkokul ve ortaokul kategorilerinde il birincisi olan toplam 4 Tosyalı öğrenci Kastamonu’yu temsil etti.

İki gün boyunca kıyasıya bir rekabetle devam eden maçlar sonucunda Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu 4/A Sınıfı öğrencimiz Feyza Nur Uzunoğlu ilkokul Mangala kategorisinde Türkiye 1. oldu. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencisi Yunus Efe Akın Küre kategorisinde Türkiye 9. olmuştur. Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu öğrencisi Şüheda Karahaydar Equilibro kategorisinde Türkiye 38. olmuştur. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencisi Muzaffer Anıl Öksüz Pentago kategorisinde Türkiye 39. Oldu

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları şampiyonasında Mangala kategorisinde Türkiye şampiyonu çıkaran Tosya Şehit Er Murat Çökmez Okulu Müdürü Serdar Aktürk, Kayseri dönüşü yaptığı açıklamada ‘’ Okulumuz danışman öğretmenleri Recep Bircan, Ayten Bircan bu başarıda çok büyük emekleri var. Kendilerini okulumuzdan ve ilçemizden 1 Türkiye şampiyonu çıkardıkları için tebrik ediyorum. Ayrıca ilçemizden Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Finali'ne katılan diğer okul idareci ve öğrencilerimizde tebrik ediyorum. Türkiye 1. Olan öğrencimiz Feyza Nur Uzunoğlu’nu göstermiş olduğu bu üstün başarıdan dolayı ayrıca tebrik ediyorum’’dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2023, 22:36

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe kibar
Ayşe kibar - 4 ay Önce

Bir tosyalı olarak gurur duydum başarılarının devamını diliyorum

SELAMİ KARAKAYA
SELAMİ KARAKAYA - 4 ay Önce

MaşAllah

Mehmet ÇİLOĞLU
Mehmet ÇİLOĞLU - 4 ay Önce

Çocuklarımızı yürekten kutlar başarılarının devamını dilerim....

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307