Tosyalı Muhtarlardan Basın Açıklaması

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'lu Gazeteci İzzet Sarı tarafından yazılan köşe yazısına tepki gösteren mahalle ve köy muhtarları Cumhuriyet Meydanında toplanarak ortak basın açıklaması yaptı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Tosya Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Osman Genç tarafından okunan basın açıklamasında; “Malumunuz bayram süresince gündemi sıkça meşgul eden bir sözde ‘Kastamonu’nun Vuhan’ı Tosya’ başlığıyla kaleme alınan yazı dizisi ve ardından Kaymakamımız Deniz Pişkin’i karalamaya yönelik yazılar nedeniyle tüm Tosya halkı olarak tepki olup yağdık.

Kastamonu’da kendisini gazeteci-yazar olarak adlandıran ancak bizim gözümüzde, amacı iki şehri birbirine düşürmek ve akabinde yazdığı ikinci yazısıyla geri çark yaparak okları Kaymakamımız Deniz Pişkin’e çeviren İzzet Sarı isimli vatandaşı esefle kınıyoruz.

Yıllardır iki şehrin birliği, bütünlüğü için mücadele eden ve ekonomik manada Kastamonu’ya çok şeyler katan Tosya ilçemize kimsenin çamur atmasına, çirkin iftiralarla karalamasına izin vermeyeceğimizi gösterdik ve bundan sonra göstereceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın.

Sayın Sarı tarafından kaleme alınan ilk köşe yazısını tamamen ‘aymazlık, kendini bilmezlik’ olarak görüyoruz. Yaşının da ilerlemesiyle kendine bir meşkale arayan İzzet Sarı’nın güzel ilçemiz Tosya’mızı elinde bir oyuncak yapmayacağımızı belirtmek isteriz.

Tosya ve Tosyalıya kullanılan ifadeler, iftiralar ve akabinde ilçemiz Tosya için gecesini gündüzüne katarak, mesai mefhumu gözetmeksizin, devletin şefkatini ve sıcaklığını her an bizlere hissettiren Kaymakamımız Sayın Deniz Pişkin hakkında kullanılan ithamlar asla kabul edilebilir değildir. Bizler derneğimiz üyesi 23 mahalle muhtarları olarak sonuna kadar Kaymakamımızın yanındayız.

Sağduyu sahibi Tosyalılar tarafından kendisine yöneltilen tepkilerin müsebbibi olarak da yine Kaymakamımızı göstermeye kalkan ve aleni tehdit ederek kendisini İç İşleri Bakanımıza şikayet edeceğini söyleyen İzzet Sarı’ya biz Tosyalılar olarak cevabımız şudur: Elinden geleni ardına koyarsan namertsin. Yanlış hesap Bağdat’tan döner Tosya Kaymakamı senin üç kuruşluk tehditlerine pabuç bırakmayacak kadar cesur ve kendinden emindir.

Tabi ki ülkemizin tamamında olduğu gibi ilçemizde de alınan kararlara uymayanlar vardır. Bu vatandaşlar için de kolluk kuvvetlerimiz gerekeni yapmış yapmaya da devam etmektedir. Tüm şehirde ve işyerlerinde insanlar tedbirlerini almıştır. Ancak yaşanan bir talihsiz olay nedeniyle bir tekstil fabrikasında bir anda artan koronavirüs vakaları nedeniyle tüm şehri günah keçisi yapmak ne Sarı’nın ne de bir başkasının haddi değildir ve olamayacaktır da. Kendini Kastamonu’da şirin göstermek, ben cesurum, ben korkusuzum nidalarıyla kendini her konuşmasında ve yazısında yüceltmek isteyen Sarı, bizim gözümüzde yerin dibine batmıştır.

Bu kapsamda Tosya’da görevini ifa eden muhtarlarımızla birlikte Muhtarlar Derneği Başkanlığımızın da öncülüğünde bugün itibari ile Tosya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğumuzu tüm kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Tosya bizim için vazgeçilmezdir, Kastamonu vilayetimiz bizim gözbebeğimizdir. Kimse iki şehrin insanını birbirine düşürmesin; sanayisiyle, kültürüyle, saygılı insanlarıyla Tosya’nın adını kirli ağızlarına bir daha almasın.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 21:54

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsim Zaat
İsim Zaat - 2 yıl Önce

Tamam herşeyi anlıyorum da göz var ozan var neden gerçekçi olmuyorsunuz kolluk kuvvetlerine ne emir gelirse onları yapıyorlar. Bugün bu yorumu attığım gün Tosyadaki bir kaç büyük marketlerden birine girdim ismi lazım değil Koç market çalışanlardan kimse maske takmiyordu hepsi maskesini açmış dolaşıyorlar ve içerde en az 25 kişi alışveriş halindeydi bu küçük şehirde insanların bir araya geldi yegane yer marketler zaten 3 5 tane büyük market var ondada güvenlik 0 şimdi soruyorum size tosyada yerleri yıkamak dezenfekte etmek mi mantikli yoksa bu tarz toplumun yoğun ilgi gösterdiği yerlerdeki önlemleri arttirmakmi sayın kaymakam çalışıyor diyorsunuz ancak 3 5 markete bile sözünü geciremiyorlar. Zaten 5 tane büyük market var ona dahi el atamayan kaymakam nasıl çalışıyor lütfen biri bana açıklayabilir mi kolluk kuvvetlerini denetlemek mi çalışmak oluyor kaç kez çıkıp marketleri denetlemis ensenizdeyim demiski lütfen bu yorumu okuyanlardan rica ediyorum biraz mantığa ve gerçekçi olmaya özen gösterelim burda bir kişi o marketlerden virüs kapsa biz yerleri yıkayıp dezenfekte ettik diye açıklama yapıcaklar size bu yorumu okuyan tek bir yetkili varsa lütfen korona virüs nasıl bulaşır nerde bulaşır sayın kaymakamımıza açıklasın

Dikmenli
Dikmenli - 2 yıl Önce

Bizim muhtarlar iş birilerine yaranmak olunca nasıl ip gibi hizaya geçip el pençe duruyor hepiniz maaş muhtarısiniz köylerde ne iş yaptınız bana bunu söyleyin köydeki suya dahi saat takmaktan başka sizin işiniz halka hizmet birilerine kulluk etmek deyil ban biri anlatsın bu muhtarlar ne iş yapar ?

Tosya Covid 19
Tosya Covid 19 - 2 yıl Önce

Sayın muhtarlarımız, Başkent Postası Gazetesi yazarı, gazeteci yazar İzzet Sarı beyi eleştirecekleri yerde, Vali Bey Tosya' ya niçin gelmiş gelme sebebi ne imiş ? Tosya' da covid19 virüs mikrobu salgınından dolayı rahatsızlanan ve sonucu pozitif çıkan hasta sayısı 60 kişi mi olmuş, 90 kişi mi olmuş yoksa 120 kişi mi olmuş, gerçek ne imiş? Salgını önlemek için alınması gereken tedbirler yoksa yeterince alınmamış mi? Yeteri kadar önlem alınmışta kurallara yoksa ilçe halkı uymamış mı? İzzet Sarı'nın yazısına yayıncılık, gazetecilik yetkisi ve izni olmadığı söylenen, yazar olmayan Mustafa Gemalmaz isimli kişi acaba neden cevap veriyorum diye çabalıyor? İlçede umreden dönen bir imamla başlayan ve başlangıçta bir kişi olan covidli sayısında şimdi ortada covid19 salgınından dolayı büyük bir artış var olduğu söylenirken M. Gemalmaz isimli kişi yazısında konu sağlık konusu iken milli ve manevi değerleri kullanarak konuyu başka mecralara çekip İzzet Sarı'ya acaba neden saldırıyor, onu müptezellikle niye suçluyor? Yoksa ilçe olarak bilmediğimiz bir şeyler mi var? Sayın muhtarlarımız bu konular ile de ilgili bir araştırma yapıp, bir basın açıklaması yapıverirseler çok iyi olur. Bunalan ruhen zihnen gavsarası dar olan insanlar hiç olmazsa bir nebze muhtarlarımız sayesine rahatlamış olurlar. İzzet Sarı'nın 29.05.2020 tarihli Başkent Postası Gazetesi'nde ki "Köyün Delisi" başlıklı yazısını bilgilenme adına herkesin okumasını tavsiye ederim.

isimsiz
isimsiz - 2 yıl Önce

isim zaat ın yorumuna sonuna kadar katılıyorum, hâlâ boş beleş aklama, karalama, çocuk gibi laf dalaşı yapıyor koca koca adamlar (!) asıl meseleyle uğraşan, basta kaymakam olmak üzere bu virüse karşı ne yapmalıyız ne yapmadık diyen yok malesef. haberciliği de Tosya Kastamonu kavgası yazmak zannedenler cabası, kaç kişi pozitif yazan açıklayan yok, ört bas edin, biz hastanedeki personelden öğreniyoruz nasıl olsa..

Alp Bozkurt
Alp Bozkurt - 2 yıl Önce

Kaymakam Koç markete ne diyebilir ki? Koç market eski bir akpli vekilin firması, ne Kaymakam ona cesaret edebilir, nede kaymakamı sonra yerinde tutarlar

Selami Ataş
Selami Ataş - 2 yıl Önce

Virüs, siz evinizde yada bahçenizde otururken bulaşmaz. Mühür elden gidecek korkusuyla atanmışın seçilmişe açıklama yaptırdığında bulaşır. Hıfzısıhha kurulu kararlarında muhtarlara da sorumluluklar verilmiştir. Yöneticilik, topluma şirin görünme adına kuralları görmezlikten gelme olamaz. Bi deki Kebvci markete girebilmek için 1 saatten fazla sıra bekliyoruz. Virüse doğru koşmayın lütfen.

Acı Durum
Acı Durum - 2 yıl Önce

Sayın muhtarlarımız, Tosyalı yı Kastamonu'ya koymadıkları doğrumu dur? Kastamonu yolcu terminalinde diğer ilçelerin minibüs yazıhaneleri faaliyetine devam ederken, minibüs seferleri yapılırken, Tosya'nın ki neden faaliyet göstermiyor. Acaba neden? İzzet Sarı ile uğraşırken asıl bu önemli hususlarla da ilgili bilgilendirici basın açıklamaları yapıverin bir zahmet. İ. Sarı yerine Asıl konu ile ilgilenmek gerekmez mi?

-
- - 2 yıl Önce

Isim zaat hadi hadi Allah versin


SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298