TOSYALI MİNİK ÖĞRENCİLER İL BİRİNCİSİ OLDU

banner294

TOSYALI MİNİK ÖĞRENCİLER İL BİRİNCİSİ OLDU
banner278
banner303

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Küçükler ( 07-12 Yaş)  Kastamonu Satranç İl Birinciliği Turnuvası Hasan Doğan Spor Kompleksi Satranç salonunda düzenlendi. 160 sporcunun katılımıyla düzenlenen turnuvada hamleler yarıştı.

Ailelerin ve çocuk sporcuların büyük ilgi gösterdiği 7 - 12 yaş arası toplam 12 kategoride karşılaşmaların düzenlediği turnuvanın açılışı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Toplam 160 çocuğun yer aldığı turnuva 2 gün boyunca devam etti. Heyecanlı maçlara sahne olan turnuva boyunca 7 ila 12 yaş arası çocuklar genel olarak gruplara ayrıldı ve toplam 12 farklı kategoride maçlar düzenlendi.

Turnuvanın sonunda her yaş grubunda genel ve kızlar kategorilerinde ilk 3'e girenler ise madalya ödüllendirildi. Turnuvada dereye girenlerin ödüllerini Satranç Federasyonu Kastamonu İl Temsilcisi Hilmi Böcek ve satranç federasyonu yetkilileri verdi.

İl Birinciliği şampiyonasında Tosya Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu öğretmenleri Ayten Bircan ve Recep Bircan idaresinde 8 öğrenci katıldı. Yarışmada 7 ve 8 yaş kızlar kategorisinde Meryem Kefeli ve Elçin Süren İl Birincisi oldu.9 yaş kızlar kategorisinde Feyza Nur Uzunoğlu İl İkincisi oldu.9 yaş Erkekler kategorisinde Ahmet Erdem Şahan İl üçüncüsü oldu.   

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ ERYİĞİT
ALİ ERYİĞİT - 10 ay Önce

Futbol, basketbol, güreş gibi fiziksel gücün ön planda olduğu sporlarda kız - erkek diye ayrım yapılması normal karşılanabilir. Satranç gibi tamamen düşünme gücüne dayanan bir sporda kız - erkek ayrımı yapılması yanlıştır.
Başarılı olan çocuklarımızı tebrik ederim.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner298