Tosyalı Kıbrıs Gazisinin Muhteşem Belgeseli

Tosyalı Kıbrıs Gazisinin Hayatı Belgesel oldu


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesi  Kıbrıs Gazisi Ahmet Çay Eylül  ayında İstanbul’da vefat ederek Tosya’nın Çevlik köyünde son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Vefatı sonrası İstanbullu yönetmen Ayaz Güler tarafından kaleme alınan ve çekimleri yapılan Tosyalı Kıbrıs Gazisi Ahmet Çay’ın hikayesi belgesel haline getirildi. Yaklaşık bir saatlik belgesel sosyal platformlarda yayınlandı.

www.tosyahaberleri.com haber sitemiz ile irtibata geçen yönetmen Ayaz Güler yaptığı çalışmalar hakkında kısa bilgi vererek ‘’ Tosyalı Gazi Ahmet Çay’ın Savaş hatıralarını kaleme alırken çok duygusal anlar yaşadık. Ekip olarak yaptığımız bu belgeseli tüm Şehit ve Gazilerimizin aziz hatıralarına hediye ediyoruz’’dedi.

TOSYA BELEDİYE BAŞKANINDAN TEK İSTEĞİMİZ

Yönetmen Ayaz Güler Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’den haber sitemiz aracılığı ile tek bir isteği olduğunu dile getirdi. Yönetmen Ayaz Güler ‘’ Bizler ekip olarak güzel bir çalışmaya imza attık. Bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçmadan ‘’Tosyalı Kıbrıs Gazisi Ahmet Çay’’ adı altında merhum Gazimizin savaş hatıralarını belgesel haline getirdik. Sayın başkanımızdan isteğimiz Belediyenin uygun gördüğü lokasyonlarda yayınlayarak toplanacak olan geliri şu an dul kalan eşine yardım edilmesini rica ediyoruz. Kıbrıs Barış harekatın kutlamalarının yapıldığı bu günlerde aileye bu şekilde bir katkı sağlaması çok daha iyi anlamlar ifade edecektir’ ’dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 16:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayaz GÜLER
Ayaz GÜLER - 7 ay Önce

Editör Sedat Bey, sizler için 15 dakikalık bir edit hazırlamış. Belgeselin tamamı 60 dakikadır sevgili Tosyalılar. Youtube'ta Tosyalı Gazi 1974 olarak aratıp bulabilirsiniz.

Sevgi İle kalın

Ahmet Akkaya
Ahmet Akkaya - 7 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun inşAllah

Ahmet Akkaya
Ahmet Akkaya - 7 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun inşAllah

Ali
Ali - 7 ay Önce

Ali saru o gazimize Allahtan rahmet diliyorum bende o gazimizin karsi köyünde eski adiyla egri yar güreşeler mahallesinde akrabam olan gazi akrabam var ismi HASAN KISA lakabi uzun hasan su anda gözleri gormuyor gidip birde o yigit gazimizlede bir haber yapmanizi rica ediyorum birde ondan dileyelim ALLAH TUM SEHITLERIMIZE RAHMET EYLESIN GAZILERIMIZEDE UZUN OMURLER VERSIN SIMDIKI ADI CINCIRLIKUYU KÖYÜ GAZIMIZ HASAN KISA /LAKABI UZUN HASAN

SIRADAKİ HABER