TOSYALI İŞ ADAMLARI YURDA DÖNDÜ

Tosya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ve 13 kişiden oluşan iş adamlarımız Guangzhou ve Hong Kong’ u içine alan yurt dışı iş gezisi programını tamamlayarak yurda döndü.

TOSYALI İŞ ADAMLARI YURDA DÖNDÜ
banner278

buraya tıklayınız

Program gereği 25 Mart tarihinde İstanbul Atatürk Havaalanından uçakla Singapur’ a, Singapur’ dan tekrar uçakla Hong Kong’ a daha sonra trenle Guangzhou’ ya geçti. İş adamlarımız 3 gününü Guangzhou’ da düzenlenen İnterzum  Uluslararası Mobilya Makinaları ve Teknolojileri  Fuarında mobilya ve ahşap işleme makinaları ve teknolojileri ile malzemelerini inceledi. Bu arada makine ve malzemeler hakkında üretici firmalardan bilgi alıp görüşmeler yaptılar. Sonraki iki günde ise iş adamlarımız ilgilendikleri makine ve malzemelerin üreticileri ile gerek ofislerine gerekse fabrikalarına giderek ayrıntılı bilgiler alıp bağlantılar yaptılar.  

             Son iki gün içinde görüşmelerini tamamlayan iş adamlarımız Dünyanın 2. en yüksek binası olan 111 katlı Guangzhou Kulesinden şehri kuş bakışı seyredip fotograf çekme ile nehirde tekne ile tur atma fırsatı buldu. Şehirdeki Türk Lokantalarında damak zevkimize uygun yemekler yenilip, ikram edilen bitki çaylarını içerek bölgedeki Vatandaşlarımız ve Uygur Türkleri ile sohbet etme fırsatı buldular.

            Dolu dolu geçen 5 günün ardından sabah erken saatlerde Guangzhou’ dan trenle ayrılan ekibimiz çoğunluğu 20 – 30 ve daha fazla katlı muhteşem ve görkemli binalardan oluşan Hong Kong’ a ulaştı. Lüks otomobillerin sıkça karşılaşıldığı, çok katlı üstgeçitler ve metrolar sayesinde, trafik kargaşası bulunmayan, rengarenk ışıkların renk cümbüşü oluşturduğu dev şehirde elektronik ve hediyelik eşya alış verişi yapıldı. Dünyaca ünlü Viktorya Tepesi ile Ocean Parkta, Yüzlerce çeşit gerçek deniz ürünü ve balıkların yer aldığı dev akvaryum,  modern teleferik ve dev kuleden şehrin ve manzaraları, çeşitli papağanların ve maymunların yer aldığı hayvanat bahçesi, özel akrobasi gösterileri 3 gün boyunca doyasıya izlendi.

            Olumlu izlenim ve güzel bir gezi ardından akşam saatlerinde Hong Kong’ tan uçakla ayrılan ekibimiz önce Singapur’ a ve daha sonra kısa bir bekleme ve transfer sonrası uçakla sabah saatlerinde İstanbul’ a ulaştılar.

           Böylece KOSGEB destekli Guangzhou ve Honk Kong yurt dışı iş gezimiz sorunsuz ve güzel anılarla sona ermiş, iş adamlarımız geziden memnun olarak yeni gezilerde tekrar buluşmak dilekleri ile işlerinin başına dönmüşlerdir.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER