Tosya’dan Halep’e Yardım Tırı Yola Çıktı

banner294

Hüda Derneği ve İHH işbirliğinde “Halep Ölüyor” sloganıyla Halep için toplanan yardım tırları yola çıktı.

Tosya’dan Halep’e Yardım Tırı Yola Çıktı

buraya tıklayınız

Halep’te yaşanan vahşete sessiz kalmayan Tosya halkı Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan yardım çadırına 2 tır dolusu erzak ve gıda yardımı ilşe destek verdi. Kampanyanın başlatılmasıyla birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan yardım çadırına un, gıda, battaniye, giyim ve tıbbi malzeme yardımı toplandı.

TIRLAR DUALARLA UĞURLANDI

Yardım kampanyası kapsamında toplanan un, battaniye, giyim ve tıbbı malzemeler tırlarla dualar eşliğinde Halep’e uğurlandı.
Yardım tırlarını uğurlamaya gelen Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş, İl Genel Meclis Üyesi Cahit Çalışkan, Eğitim Bir Sen Tosya Temsilcisi Mehdi Toğrul, Diyanet Sen Tosya Temsilcisi Ziya Sümer, Hüda Der Başkanı Ömer Çetin, İHH yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Kampanyaya duyarlılığından dolayı Tosya Halkına teşekkür eden İHH yetkilileri yardım malzemelerini Halep’te evsiz kalan vatandaşlara ulaştıracaklarını ve bir nebze olsun sevindirebilmek için çalıştıklarını söyledi.
Hüda Der Başkanı Ömer Çetin tarafından toplanan yardımların yerlerine ulaştırılması ve İslam Aleminin maruz kaldığı bu zulümden kurtulması için yapılan duanın ardından yardım malzemesi taşıyan iki tır Halep’e gitmek üzere Tosya’dan yola çıktı.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
ASİL TÜRK
ASİL TÜRK - 6 yıl Önce

YOLUN BAHTIN AÇIK OLSUN YİGİDİMMM İSMAİLİM VE ARKADAŞI AEO EVLAD

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307