TOSYA’DA YATIRIM SEFERBERLİĞİ

banner294

Tosya ilçe protokolü önceki gün Kastamonu’da yapmış olduğu temaslarda şehir giriş ve çıkışlarında bulunan kavşaklar ve sinyalizasyon çalışmaları, baraj ve çayların ıslahı ile yükseltilmesi, yeni toplu konut yapımı, tarihi yapıların ve vakıflara ait binaların restorasyonu, organize sanayi bölgesi, sosyal güvenlik merkez müdürlüğü ve Tostaş’a yapılması düşünülen projeler gibi kamu yatırımları konusunda önemli ölçüde yol kat etti.

TOSYA’DA YATIRIM SEFERBERLİĞİ
banner278

Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Kazım Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş ve AK Parti Tosya İlçe Teşkilat Başkanı Naci Küçükmorkoç’un katıldığı bir dizi resmi görüşmelerde özellikle ilçenin kanayan yarası olan şehir giriş ve çıkışlarında bulunan kavşakların düzenlenmesi konusunda önemli görüşmeler yapıldığı belirtildi.

Kavşaklar Ele Alındı

Karayolları Kastamonu 15. Bölge Müdürü Sami Uyar’ı ziyaret eden ilçe protokolü büyük tehlike arz eden şehir giriş ve çıkışlarında bulunan ve can kaybı kazalara sebebiyet veren kavşaklar hakkında bilgi vererek, Dört Yol Kavşağı İstanbul girişi sinyalizasyon sistemleri hakkında önemli görüşmelerde bulundu. Aynı zamanda Deringöz Mevkii balon kavşağı yapımı, Dört Yol köprü bağlantıları ve Papaz Önü ana su isale hattı ile ilgili de istişare ve görüşmelerde bulunan ilçe protokolü yapılan ziyaretlerin oldukça verimli geçtiğini ifade ettiler.

Kösen Çayırı Masaya Yatırıldı

Yıllardır yükseltilmesi düşünülen Kösen Çayırı Göleti konusu da ilçe protokolünün Devlet Su İşleri 23. Bölge Müdürü Mehmet Yalçın Çomoğlu’na ziyaretleri sırasında masaya yatırıldı. Akbük Göleti, Çukurhan Göleti, Aşağı Dikmen su toplama havzası ve Gavur Çayı ıslah projelerinin de görüşüldüğü ziyarette, Dört Yol kavşağından Tostaş’a kadar olan kısmın dere ıslahı ve Ömürler Çayı’nda yapılacak olan ıslah çalışmalarının program ve projeleri üzerinde duruldu.

Adım Adım Yeni TOKİ’ye Doğru

Uzun zamandan beri beklenen ikinci etap toplu konut yapımı için ilk görüşme yine Kastamonu’daki temaslar sırasında gerçekleştirildi.  Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ali Şahin’e yapılan resmi ziyaretlerde Üç Oluklar orman deposunun yeri, milli parkların durumu ve yeni toplu konut için yapılabilecek çalışmalar istişare edilerek karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

 

 

Temaslar Şehrin Yüzünü De Değiştirecek

Kastamonu Vakıflar Bölge Müdürü Yavuz Yücebıyık’ı da resmi temasları esnasında ziyaret eden ilçe protokolü Tosya’da bulunan tarihi yapıların varlığı hakkında da görüş alışverişinde bulundu. İlçenin tarihi camilerinden biri olan Meraş-i Abdurrahman Paşa Camii iç restorasyonunun yapılması, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait hamam, dükkan ve mevcut binalarda yapılacak olan komple dış cephe kaplaması ve restorasyon konuları da ele alınarak, restorasyon çalışmalarının şehrin çehresini değiştireceği kaydedildi.

Kamu Yatırımlarına Sıkı Takip

Görüşmeler sırasında Kaymakam Türköz, Başkan Şahin, Başkan Yardımcısı Ateş ve AK Parti Tosya İlçe Başkanı Küçükmorkoç son olarak Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ederek Sosyal Güvenlik Kurumu Tosya Merkez Müdürlüğü binasının yeri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Hızlı bir şekilde büyüyen ve bölgede oldukça önemli noktalara gelen Tosya Organize Sanayi Bölgesi üst yapısı ve elektrik hatlarını durumu ile ilgili de görüş alış verişinde bulunulurken Tos-Taş’ta düşünülen projeler hakkında da istişarelerde bulunuldu.

Yapılan ziyaretleri değerlendiren Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya Belediyesi olarak sadece belediyenin ilgi alanına giren projelerin hayata geçirilmesi konusunda değil, Tosya’nın tamamını ilgilendiren ve ilçenin gelişmesi için çözüm olabilecek kamu yatırımlarının takibi için de aralıksız çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2013, 23:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
tosyalı
tosyalı - 9 yıl Önce

hepsi çok güzelde sayın başkan bu yolar bu halde iken hangi yatırımdan söz ediliyor anlayamadım.tamam doğal dağıtımı yapılacak denildi evet dağıtıldı ama hala yollar aynı tas aynı hamam.bu yatırımlardan önce yolların düzltilmesi gerkeli yoksa sizin kaç tonluk asfalt hazırlama tesisi kurmuşunuş hepsi boşa.

yolcu
yolcu - 9 yıl Önce

sayın başkan sizden önceki başkan yollar yüzünden kaybetti sizin bu tokinin yolundan haberiniz varmı. yollar berbat istediğiniz kadar yatırım yapın halk görüneni değerlendirir.

karsiyaka
karsiyaka - 9 yıl Önce

Once yollarin yapilmasi her taraf toz duman icinde iken hangi yatirimlar bunlar

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298