Tosya'da Kutlu Doğum Haftasında Pilav İkram Edildi

Tosya’da Kutlu Doğum Haftası kapsamında Cumhuriyet Meydanı’na kurulan kazanlarla binlerce kişiye pilav ve ayran dağıtıldı.

Tosya'da Kutlu Doğum Haftasında Pilav İkram Edildi
banner278

buraya tıklayınız

Tosya Müftülüğü ve Din Görevlileri Derneği işbirliğince yapılan kutlama etkinlikleri çerçevesinde meydana kurulan kazanlarda yüzlerce vatandaşımıza pilav ikram edildi. Etkinliklere Kaymakam Mehmet Türköz,Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Kaan Yıkılmaz, İlçe Müftü Vekili Muhsin Özdemir,İlçe Siyasi Parti Başkanları İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri,İlçemizin sevilen ve sayılan Hocalarından Hüseyin Hoca katıldı.

 

Açılış Kuran tilaveti ile başlarken açılış konuşmasını yapan İlçe Müftü Vekili Muhsin Özdemir; “ . Bugün Resulullah doğdu diye ikramımız vardır. O doğdu diye bir şükran yemeği ikram edeceğiz. Onun sevgisinden sevgi onun yüreğinden yürek, onun merhametinden merhamet, onun insanlığa getirdiği insanlık değerlerinden mübarek değerler katması hayatımızı onun getirdiği yüce dinin onun yaşadığı mübarek sünnetin ve insanlık erdeminin etrafında şekillenmesi ümidiyle bu ziyafeti paylaşacağız. İkram edeceğimiz yemeğin ne olduğu ne kadar olduğu değil Resulullah’a adanmış olduğu önemlidir. O doğdu diye bu milletin hala yüzyıllar sonrasında birbirlerine ikram etmesi önemlidir. Bu ikramda emeği geçen her zaman her faaliyetimizde olduğu gibi çok değerli kaymakamımıza, belediye başkanımıza kamu kurum ve kuruluş çalışanlarımıza, hamiyet sever Tosya esnafımıza ve fedakar meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER