TOSYA’DA ENGELLİLER HAFTASI ZİYARETİ

Kastamonu’nun Tosya İlçesinde Engelliler Haftası dolayısıyla Özel Algelincik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi eğitimcileri ve öğrenciler Belediye Başkanı Kazım Şahin’e ziyarette bulundular.

TOSYA’DA ENGELLİLER HAFTASI ZİYARETİ
banner278

buraya tıklayınız

Merve Bük, Aslı Ürü ve Funda Güder ile birlikte öğrencilerin yapmış olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kazım Şahin, insanların engelli olmalarının çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmasıyla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmelerinin ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkün olabileceğini belirtti.

 

Yapılan ziyarette Başkan Şahin şunları kaydetti; “Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, birer güç kaynağıdır. Kendi kültürel ve değer yargılarımızın tavsiye ettiği kardeşlik, dayanışma değerleri de bunu öngörmektedir. Engellilerimizin, yaşam becerilerini geliştirerek, kendi kendilerine yetebilmeleri, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda eğitim imkânlarından yararlanabilmeleri, kendilerine uygun işlerde istihdam edilebilmeleri, dışlanmadan diğer bireylerle iyi ilişkiler içinde olabilmeleri çok önemlidir. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için, temel ihtiyaçları giderilmeli, toplumla bütünleşmeleri sağlanmalıdır.”dedi

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2013, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER