Tosya’da Doğalgaz Aboneliği Vatandaş için Çileye dönüşüyor

banner294

Tosya’da Doğalgaz Aboneliği Vatandaş için Çileye dönüşüyor
banner278

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Kastamonu'nun Tosya ilçesinden 2011 yılında açılan Kargaz Abonelik ve Tahsilat Şubesi 11 yıl sonra 2022 yılının ilk aylarında kapanmıştı.

Kar-Gaz Genel Müdürlüğü tarafından Tosya Kargaz Abonelik ve Tahsilat Şubesi camına yapıştırılan açıklamada '' Covid-19 ile yapılan mücadele kapsamında çalışanların sağlığını korumak amacı ile yaklaşık 2 yıldır büroya gelme zorunluluğu olmadığından Evde yapılan işlemlerin daha verimli olacağı ortamı oluşmuştur. Bu nedenle 31.Kasım 2021 tarihi itibarı ile Tosya Kar-Gaz Abonelik Şubesi Kapatılmıştır'' açıklaması yapıldı.

Vatandaşlar yaklaşık 20 bin abonesi olan ve sürekli abonesi artan bir ilçede Şube kapanışının yapılması tepki göstererek yetkililerin bu duruma çözüm bulmasını istemişlerdi. Fakat aradan geçen 11 ay süresi içinde Kargaz yetkilileri vatandaşın yaşadığı soruna kulak tıkayarak sessizliğini korudu. Tosya’da soğuk kış aylarına sayılı günler kala vatandaşların doğalgaz aboneliği yaptırabilmek için Kastamonu merkezdeki Kargaz Doğalgaz Dağıtım A.Ş nin ofisine gitmek zorunda kalıyor.

Ayrıca son günlerde ilçede faaliyet gösteren Doğalgaz firmaları vatandaşın sorunlarını çözüm aşamasında ve yeni aboneliklerin yapılabilmesi için hazırlanan projeleri Kargaz sistemine yükleyemediklerini 15 gündür Kargaz Online sayfasında güncelleme yapıldığı için bütün sistemlerin kapalı olduğunu bu durumdan vatandaşların mağdur olduğunu dile getirdiler.

Tosya'da doğalgaz çilesinin son bulmasını isteyen vatandaşlar, " Talep var, hizmet verilemiyor. Yetkililerden konu hakkında yardım istiyoruz. Sesimizi duysunlar" ifadelerine yer verdiler.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 5 ay Önce

Sayın siyasi yöneticiler,memleketin idarecileri tso seçimleri için oy toplamakla meşgul, seçimler bitsin hallederler

Madur
Madur - 5 ay Önce

21 gündür bu sogukta gaz açılacak diye bekliyoruz yapıyorsalar yapmasınlar bizde doğal gaz çektirmeyelim bu kadar basit resmen soygun bu yaptıkları

ahmet bayar
ahmet bayar - 5 ay Önce

çarşı içinde büro tekrar açılırsa sorun kalmaz

tipsiz
tipsiz - 5 ay Önce

kargazın ruhsatı iptal edilmelidir..
hizmet yoksa ne diye duruyorlar aq.

Ali Yaman
Ali Yaman - 5 ay Önce

2 gişeli bir küçük ofisi çok mu görmüşler değerli Tosya halkına. Hakkı bey müjde verir TOSYA YA CEZA EVİ MÜJDESİ. Ne kadar soğuk bşr o kadar da incitici haber. Ceza exi çok mu iyi hizmet. Suçu yok edecek haber yerine teşvik edici haber. Zaten TV ler potansiyel olarak sürekli diziler de suç ensest aile Müge Esra gibi basit ucuz programlar aile aile bütünlüğünü bitirmek için elinden geleni yapıyor. Kadın evi terk etmiş dostuna gitmiş sonra koca çocuk bşr tarafta Dost kaçan bir tarafta ve reyting. Hep haykırdım Tosya uyan diye. Büyük ilçe TOSYA için küçük hedeflere olmayın. İstekler hedefle büyük olsun. Saygılar

abdullah yünlü
abdullah yünlü - 5 ay Önce

Bende Ziraat Bankasının Kullandığı Gibi Kartlı Sayaç İstedim Kartlı Sayaca Birçok Kişinin Talebi Olması Halinde O Hizmetinde Verilebileceğini Söylediler Ayak Yaptılar Yaralanamazsınız Dediler Oysaki Yazın Gaz Ucuzken 5 bin tl karta dolum yaptırarak kurlardan etkilenmemek istedim ama şirkette icraat yok
paranı al geç bir tarafa aslında onunda işine gelirde şube yok ayrıntılara gitsek ne grek var abimize standart bağlayalım derler.

Cemal ÇAĞLAR
Cemal ÇAĞLAR - 5 ay Önce

Dogalgaz aboneliği veya abonelik iptali için Tosyadan kastamonuya gitmek vatandaşı hem ekonomik hem iş kaybı hemde trafik kazaları ile karşı karşıya bırakıyor vatandaşların magduriyetinin acilen giderilmesi için Tosya kaymakamligi ve belediye başkanlığının ilgililerle görüşüp ivedilikle eskiden olduğu gibi dogalgaz işlemlerinin tosyada halledilmesinin sağlanmasını önemle bekliyoruz

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307