TOSYA'DA ASFALT PLENTİ KURULDU

Tosya Belediyesi tesislerini yenilemeye devam ediyor,

TOSYA'DA ASFALT PLENTİ KURULDU
banner278

buraya tıklayınız

Parke üretim tesisi, kum eleme tesisi ve son olarak da 5 tır ve 2 kamyon ile kum ocağı şantiyesi bu ay getirilip teslim edilen 60 ton/saat kapasiteli, elekli, tartım sistemli, manüel ve otomatik çalışabilen asfalt plentinin kurulum çalışmaları tamamlandı. Yaklaşık 20 metre yüksekliğinde olan tesisin kalan elektrik tertibatının da bu hafta sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.


 

60 ton/saat üretim yapabilen ve kuru tip toz toplama ünitesi olan kule tipi asfalt plentinin sistemi doğalgaza uyumlu olup kurutucudan geçecek agreganın 150 - 180 °C de ısıtılmasını sağlamak üzere sisteme endüstriyel tip doğalgaz yakıcısı bulunuyor. 

Dün asfalt plentinin son durumu hakkında incelemelerde bulunmak üzere şantiyeye giden Belediye Başkanı Kazım Şahin, son durum hakkında bilgi aldı.

 

1 milyon 500 bin liraya malolan tesisin geçen yıl Kastamonu Belediyesi’ne kurulduğunu ve diğer belediyelerde bulunmayan sıcak asfalt plenti sayesinde bu yaz Tosya’nın ana güzergâhlar ile ikinci öncelikli yolların tamamının sıcak asfaltla kaplanacağını belirterek, tesisin en geç 10-15 güne kadar faaliyete geçebileceğini kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2012, 21:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
HELAL OLSUN
HELAL OLSUN - 8 yıl Önce

üç senede dökülmüş şantiyeti sifirladi kazim başkan. hizmet edenlerden allah razi olsun.

enhoca
enhoca - 8 yıl Önce

hayırlı olsun........

enhoca
enhoca - 8 yıl Önce

aynı süratin çınarevlerinin bitirilmesinde de gösterilmesini bekliyoruz.....3-5 kişi ya çalışıyor ya çalışmıyor bu hızla 172 daire 1 yıl daha bitmez....evler hazır 4 aydır parkeler çakılamadı...kul hakkıdır beyler...parayı ödeyen vatandaşı bekletmeye kimsenen hakkı yok....

SIRADAKİ HABER