TOSYABELEDİYESİ SU KAYNAKLARI İÇİN ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

Kastamonu’nun Tosya İlçesinde Belediye ilçenin su ihtiyacını karşılamak ve yeni kaynakları şehir şebekesine katmak için Kale Yakası Mevkiinde süren çalışmalar aralıksız devam ediyor.

TOSYABELEDİYESİ SU KAYNAKLARI İÇİN ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR
banner278

buraya tıklayınız

Su toplama havuzları ve derin su kuyusunun inşasının tamamlanmasının ardından bölge halkına kısa sürede su verilecek ve şehir şebekesine de önemli ölçüde katkı sağlanmış olacak. Su isale ve elektrik hatlarının da döşenmesi ile birlikte klorlama sistemi de buradaki tanklara yerleştirilecek ve Ramazan Bayramı öncesi bölgede susuz abone kalmayacak.

 

Dilküşah Mahallesi Kale Yakası Mevkiinde suyu bulunmayan bağ ve yazlıklara içme suyu vermek, mevcut eski abonelere ve ilçeye su takviyesi yapmak amacıyla Kale Yakası Mevkiinde derin su kuyusu açtırılıp tahlilleri ve analizlerinin de yaptırıldığı dile getirildi. Su kuyusunun 500 metre yukarısına Yağcı Deresi içerisine 100 tonluk iki gözlü olarak inşası tamamlanan su depolarından Kaleyakası mevkine isale hattı döşemesi de tamamlanarak elektrik hattı çekildi. Bölgede ikamet eden ve suyu bulunmayan vatandaşlarımıza Ramazan Bayramı’ndan önce su verebilmek için çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. İşin bitiminde Kale Yakası mevkiinde suyu bulunmayan hemşerimiz kalmayacak ve şehir şebekesine 20 lt/sn su takviyesi yapılmış olacak.Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2013, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER