TOSYA ZİRAAT ODASI BAŞKANI RESTİ ÇEKTİ

banner294

TOSYA ZİRAAT ODASI BAŞKANI RESTİ ÇEKTİ
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

“Tarım bakanımızın ilimiz sektör değerlendirme toplantısında dile getirdiğimiz Devrez Vadisi çeltik başta olmak üzere sulama sorunlarımız ve diğer çiftçilerimizin sorunlarına rutin engel Kızlaryolu Baraj projesi karşımızda. Bizim yine çilemiz ve kronik sorunumuz Devrez suyu 11 ay boşa akacak, biz bakacağız. Lazım olan bir ayda emeklerimiz heba olacak. Paylaştığım bürokrasi bahanesini herkesin dikkatine, duyarlılığına sunuyorum. Çiftçilerimizin ilk genel seçimde bu durumu değerlendirecektir. Yorumu yıllardır oy verdiğimiz siyasilerimize son uyarımızdır dikkate almaları dileğiyle”

Devrez Vadisi üzerinde çeltik üretimi yapan 14 köy halkı ve muhtarlar, bu hafta Vali Avni Çakır’a çıkarak taleplerini tekrar iletecekler. Vali Çakır’dan da gerekli desteğin alınmaması halinde 14 köy halkı protestoya kadar çeşitli eylemlere de gidebileceklerini ima ettiler

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin EKEN
Hüseyin EKEN - 1 yıl Önce

2006/2007 yılından bu güne kadar Devrez-Kızlaryolu Barajını takip ederek gündemde tutmaya çalıştım, ancak bu kadar yıl içerisinde ilk defa umutlandım, çünkü ilk defa Tosya’da kendi sorununa kendi sahip çıkan bir STK Başkanı oldu, şimdi bu mesaja herkesin sahip çıkarak Ziraat Odası Başkanı Kadri EKEN’in bu çığlığını elimizden geldiği kadar duyurmak ve hiç olmazsa bir konuda da olsa birlik beraberlik içerisinde yek vücut olduğumuzu gösterme zamanıdır. Bu bir mücadeledir ve kazanılırsa siyasetçisinin de bürokratının da Kastamonu’nun da Ankara’nın da Tosya’ya bakış açısı değişecektir. Sayın başkan tebrik ederim. Tosya Ziraat Odası sayfasında paylaşırsanız memleketini gerçekten seven hemşerilerim de bunu paylaşacaktır. İnşAllah başarırız. Baki selamlar...

Ali yaman
Ali yaman - 1 yıl Önce

Uyanın da balığa gidelim. TÜRKİYE de bırak devrez devrez in yarı derbisine bile sahip olmayan derelerde baraj var

Analiz Sentez
Analiz Sentez - 1 yıl Önce

2017 yılında hukuk servisindeki 10 milyon tl kadar, devrez çayına o gün ki para değerinden 10 milyon tl yatırım harcaması yaptırılabilmiş olsaydı devrez çayının hem ıslahı yapılmış olurdu hemde üzerine su tutacak küçük göletler yapılabilirdi veya devrez çayına bağlanan akarsuyu olan dereler üzerine de küçük göletler yapılabilirdi ve çeltik üreticisinin su sorunu çözülmüş olurdu.

İdealist Genç
İdealist Genç - 1 yıl Önce

Keşke ilgili müdürlük 2016 yılında devrez çayımız üzerine veya devreze karışan suyu olan derelerden birinin üzerine yatırım programına alarak 20 milyon 525 bin 889 tl ye bir gölet yapıverseydi. Çokmu zordu? Çeltik üreticisinin su sorunu çözülmüş olacaktı. Tüh para boşa gitti. Tosya Pirinci bu proğramsızlığı ve susuzluğu hak etmiyor.

Kara Bey
Kara Bey - 1 yıl Önce

Çeltiğe su verme döneminde su ihtiyacını karşılayacak küçük bir gölet yaptıramadık. Yazıklar olsun. Yazık.

Verilen Sözler
Verilen Sözler - 1 yıl Önce

Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu, Tosya Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen DSİ Tesisleri Temel Atma ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifika Dağıtım Töreni'ne katıldı.

Konuşmalarında, Kastamonu ve Tosya İlçemize yapılan yatırımları anlatan Sayın Bakanımız; Akbük Barajı ve Dere Islahlarının toplam maliyetinin 32 milyon lira olduğunu, bunların yanı sıra Kızlar Yolu Barajının da İhale edileceğini, Bakanlık olarak yapacakları 20 mesire yerinden birinin de Tosya İlçemize yapmayı planladıklarını, Kayseri Deresi ve Çukurhan Göletlerinin de etüt çalışmalarının devam ettiğini, en kısa zamanda ihalelerinin yapılacağını belirtti.

Konuşmaların ardından tesislerin temeli atıldı, Orköy kredi sertifika dağıtımı gerçekleştirildi.

Törene Kastamonu Valimiz Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekillerimiz Metin Çelik ve Murat Demir, Tosya Kaymakamımız Deniz Pişkin, Belediye Başkanımız Kazım Şahin ile kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İsmail
İsmail - 1 yıl Önce

Sizlerde pirinç ekmeyin uğraşmayın yazık size devlet seni düşünmüyor

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307