Tosya YİBO'nun Akıbeti Belli oldu

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, Ağlı ve Tosya ilçelerindeki Yatılı İlköğretim Bölge Okullarının Yatılı Liseye dönüştürüleceğini açıkladı.

Tosya YİBO'nun Akıbeti Belli oldu
banner278

buraya tıklayınız

Dönüştürme kararlarını daha önceki yıllarda Bakanlığın verdiğini, ancak artık sadece Valilik onayı ile de bu kararların alınabildiğine dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz: “Ağlı ilçemizdeki YİBO’nun deprem güçlendirme ihalesini geçtiğimiz haftalarda yaptık. Buradaki YİBO zaten kapatılmıştı. Deprem güçlendirme çalışması biter bitmez bu binayı yatılı kız lisesine dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu çalışma ile de kız çocuklarımızın okullara erişimini artırmayı hedefliyoruz. Bu çalışmada Sayın Valimizin de büyük desteği var. Kendisine yeniden teşekkür ediyorum” dedi.

Tosya ilçesindeki YİBO ile ilgili de konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz: “Tosya ilçemizdeki YİBO’nun da güçlendirme ihalesini yaptık. Tosya YİBO’yu da yatılı liseye dönüştüreceğiz. Bu çalışmamızın Türkiye’ye örnek olacağını, Karadeniz Bölgesinde ilk olacağını buradan duyurmak isterim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2012, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER