TOSYA YENİ PAZAR YERİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Metin Yüksel Karakaş Caddesinde bulunan eski hayvan Pazar yerine

TOSYA YENİ PAZAR YERİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
banner278

buraya tıklayınız

İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Metin Yüksel Karakaş Caddesinde bulunan eski hayvan Pazar yerine kurulacak olan 3800 m2 çelik konstrüksiyon kapalı Pazar yeri ve 2800 m2 otopark yapımı için start verildi. Daha önce ihalesi yapılan Pazar yeri için Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri harfiyat çalışmalarına başladı.


2012 yılı içerisinde yapımı tamamlanacak Pazar yeri hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Kazım ŞAHİN, İlçedeki pazar yeri sıkıntısının yıllardır sürdüğünü ve göreve gelirken   söz verdikleri gibi Tosya’ya  yakışır modern bir Pazar yeri kazandıracaklarını söyledi.


Pazar yerinin taşınması ile İlçemizde önemli bir trafik sorununun aşılacağını belirten Başkan ŞAHİN; Kent estetiğine yakışır, vatandaşların sağlıklı ortamda yaz kış, yağmur çamur güneş demeden pazar ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir alan oluşacak" diye konuştu.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Özdamgacı
Metin Özdamgacı - 9 yıl Önce

40 yıldazn beri ertelenen bu önemli kararı alan belediye başkanımızı ve çalışma arkadaşlarını yürekten kutluyorum.

MUSTAFA SAİM KIRIŞ
MUSTAFA SAİM KIRIŞ - 9 yıl Önce

tosya dan istanbul a mecburi göç etmiş bir tosya li olarak güzel tosya mizi istanbul dan daha iyi görebilmekteyim gecmişteki kaybolan dört yili sayin başkan yaptigi efsane işlerle hizla kapatmaya devam ediyor.güzel tosya mizin insanlik ödülüne layik olan sayin başkana tosya nin vefa borcu oldugunu düşünüyorum sayin başkana yapacagi işlerde başarilar diliyorum.

arasta esnafı
arasta esnafı - 9 yıl Önce

unutmayalım ki devlet ve belediyeler vermiş oldukları her kararla, bir kesimi mağdur ederken bir başka kesime rant sağlarlar. isteselerde istemeselerde atılan her yeni adımda bu rant oluşur. yapılan bu hamleylede bir mahaldeki tüm gayrimenkuller değer yitirip, kurulacak mahallede şerefiye artışı oluşacaktır. buradaki tüm sorun ise değer yitirecek mahallenin aynı zamanda tosya ticaretinin döndüğü tarihi çarşısınıda içinde barındırıyor oluşudur.

serkan
serkan - 9 yıl Önce

artık çarşının içinde geçemez olmuştuk başkanımıza teşekkür ediyorum.tarihi çarşıdan bu güne kadar rant sağlayanlar seslerini çıkarmaya başladılar şimdiden.

HAŞİM ORUÇ
HAŞİM ORUÇ - 9 yıl Önce

emeği yardimi faydasi çalişani belediyesi siyasetçisi cümle bu çalişma ve memlektimizin ihtiyaci projeye katkisi olan tüm arkadaşlarimiza teşekkeşlerimizi sunariz ( belediyemizede ayrica teşekkür ederiz).

Ahmet Sirkeoğlu
Ahmet Sirkeoğlu - 9 yıl Önce

rabbim ilçemize çivi çakan her idareciye kolaylıklar versin.yeterki yapılsın.orası pazarda olur,otoparkda,yıllar sonra belkide avm, hiç değilse bir felakette sığınak kısacası yapılsın memlekete bi şeyler.kazım başkan ve ekibine teşekkürlerr...

arasta esnafı
arasta esnafı - 9 yıl Önce

iyi bakalım ekmeğini çarşıdan alır uzaya uzaya pazar alışverişine gidersin. sonra geri dönüp uzaya uzaya eczaneye ugrayıp ilaçlarını alırsın. eczacıyada nalburada pastacıyada telefoncuyada bişey olmaz. olan sana olur serkan bey. sanada bişey olmazda, olan bastonla topallaya topallaya pazara giden babannene olur

vatandaş
vatandaş - 9 yıl Önce

herşey tamam bi pazar kalmıştı.........


SIRADAKİ HABER