Tosya Yeni Camide 15 yıldır Esnafa Kuran-ı Kerim Kursu

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Mer’aş-i Abdurrahman Paşa Camii (Yeni Cami)’de 15 yıldır her sene kış aylarında 90 gün boyunca devam eden, kurslarda vatandaşlara Kur-an tilaveti, ilmihal bilgileri öğretiliyor.

Gün boyu çalışan insanların rahatça katılabilmesi için yatsı namazının ardından düzenlenen kurslara her yaştan 100’e yakın kursiyer katılıyor. 2 Aralık 2019 tarihinde başlayan Kurs 28 Şubat 2020 akşamı itibarı ile yapılan Hatim Duası ile sona erdi.

Kursun son gecesine katılan Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil önümüzde ki yıl yapılacak kursa kaydını yaptırarak bu ilim yuvasından istifade etmek istediğini söyledi.

Çeşitli ikramların sunulduğu kursun son gecesinde yapılan Hatim duası sonrası cami içinde toplu fotoğraf çekildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2020, 21:51

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 2 yıl Önce

Mehmet Emin GEMALMAZ Hoca, şüphesiz Tosyamızın en büyük değerlerinden biri ve hazinesidir. Günümüz Turkiyesinde dinde diyanette bu kadar yozlasma varken kendisi yıllardır aynı yolda aynı çizgide ilerlemistir. Mutlaka değeri bilinmeli; ilminden, feyzinden yararlanilmalidir.

Şaban Çelebi
Şaban Çelebi - 2 yıl Önce

Allah sayılarını artırsın inşAllah.Emin Hocamızdan da Allah razı olsun.Örnek davranışından dolayı Başkanımızı da kutluyorum.

Hüseyın yatır
Hüseyın yatır - 2 yıl Önce

Allah muaffak etsin katılan cematimizden Allah raz

ISMAİL durgun
ISMAİL durgun - 2 yıl Önce

Mekanin cennet olsun ali etyemez kardesim.cok üzüldüm. Allah geride kalanlara sabir versin

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298