TOSYA'YA 200 MİLYONLUK PROJE KAZANDIRDI

banner294

TOSYA'YA 200 MİLYONLUK PROJE KAZANDIRDI

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya ilçesinde Aşağıkayı ve Bayat Köyü Göleti Sulama Projesi, 5 bin dönüm araziyi suyla buluşturacak.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Aşağıkayı köyü ve Bayat Köyünde yapılacak olan Tarım Sulaması Projesi devletin yatırımı ile çiftçinin ve üreticinin hizmetine sunulacak. Proje ile 5 bin dönüm tarım arazisi baraj büyüklüğündeki gölet ile kuraklık sorunu yaşanmadan sulanacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Özgür Akif Tel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Resmi gazetede yayınlanan ve 2022 yılı yatırımı programına alınan 225 milyon değerindeki Aşağıkayı Tarım Sulama Göleti Sulaması Projesinde sona gelindiğini belirterek, 2022 yılında başlayacağını kaydetti.

“Su Sıkıntısı sona erecek”

Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Özgür Akif Tel sosyal medya hesabından yapmış olduğu değerlendirmede proje ile bölgede su sıkıntısının önemli ölçüde sona ereceğini ifade ederek, “Aşağıkayı ve Bayat Köyü göleti 5 bin dönüm araziyi sulu tarım ile buluşturacak yapıya sahip. Buradaki Aşağıkayı ve Bayat köylerimizde sulu tarım yapılacak. Bu kadar güzel iklim ve coğrafyası olan bölgede su sıkıntısı olmadan üretim yapabileceksiniz. Daha verimli güzel şekilde özellikle kuraklık yaşadığımız zamanlarda su sıkıntısı çekmeden çiftçilerimiz üretmeye devam edecek” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Özgür Akif Tel çiftçilerin daha çok üretmesi için kuraklıkla mücadelede bölgeye devletin desteklerinin sürdüğünü ifade ederek yatırımların hayırlı olmasını temenni etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 11:28

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
böyle brokratlar lazım
böyle brokratlar lazım - 1 yıl Önce

Ankara'da bisürü yerde koltuk işgal eden ilaç desen yaralı parmağa merhem olmayan sözde Tosyalı brokratlar var? Neredeler? işe yarayan Tosyalının elinden tutan bir elin parmağını geçmiyor. Ey Tosyalı 60'ına merdiven dayayıp 15 yıldır makamda oturan brokratlar Özgür bey strateji başkanı olalı 1 yıl olmadı görün görün!

Ahmet Uçak
Ahmet Uçak - 1 yıl Önce

Kendisiyle gurur duyduğumuz çok değerli bir kardeşimiz, Rabbim emeğine, yüreğine sağlık versin İnşAllah.

Necati Abacı
Necati Abacı - 1 yıl Önce

Emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ederim. İlçemize ve ülkemize hayırlı olsun

İdealist Genç
İdealist Genç - 1 yıl Önce

Özgür Bey'e çok teşekkürler. Çalışmalarında başarılar diliyorum, yolu açık olsun.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307