TOSYA TOKİ SAKİNLERİ SABIRLA BEKLİYOR

banner294

TOSYA TOKİ SAKİNLERİ SABIRLA BEKLİYOR
banner271

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Dilküşah Mahallesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca yapılacak olan 5 bloktan oluşan 109 Adet Konut  yapım işinde sona gelindi fakat hak sahiplerine teslim tarihi belirsizliğini koruyor.

Proje kapsamında Tosya ilçesine 70 adet 2+1 ve 39 adet 3+1 olmak üzere toplamda 109 konut projesinde hak sahiplerine teslim tarihi belirsizliğini koruyor.

Tosya 3.Etap Toki konutlarının ihalesi 6 Temmuz 2020 tarihinde yapılmış ve yükleci firma hızla Toki alanına şantiyesini kurarak çalışmalara başlamıştı.Tosya Belediye Başkan Volkan Kavaklıgil alt yapı çalışmalarına hız vererek 70 adet 2+1 ve 39 adet 3+1 konutların inşaat alanında ki tüm alt yapı hizmetlerini tamamladı.

Dilküşah mahallesinde inşaa edilen ve 2020yılı Temmuz ayında müteahhit firma Arden Yapı İnşaata yer teslimi yapılan TOKİ konutları inşaatı, tamamlanarak çevre düzenlemesinde sona gelindi.

Enerji firması tarafından yapılacak Trafo kurulumu nedeni ile kısa süreli gecikme yaşansada 109 Konutlu 3.Etap Tokinin Haziran ayı içinde hak sahiplerine dairelerin teslim edileceği açıklandı.

Yapılan tüm açıklamalara rağmen Toki konutları hak sahiplerine teslim tarihinin açıklanmaması vatandaşlar arasında huzursuzluğa neden oluyor.Özellikle Toki hak sahibi olan vatandaşlar bir ev sahibi olabilmek için kredi kullandıklarını bir yandan kredi taksiti,bir yandan Toki taksiti bir yandan kira ödediklerini ve çok mağdur olduklarını söylediler.Okulların açılmasına kısa bir süre kaldığını ve çocuklarını hangi okula kayıt ettireceklerini bilemedikleri söyleyen veliler bu duruma çözüm bulunması için yetkililere seslendiler.

Edinilen bilgiye göre Toki yüklenici firmanın geçiçi kabul yaptırmadığı için kanunen Belediyenin İskan veremediğini Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil'in toki konutlarının teslimi için bir çok konuda taşın altına elini koyrak belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiğini fakat yüklenici firmanın Toki merkezinde geçici kabulü yaptırmadığı için belediye olarak oturma ruhsatı veremediği öğrenildi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerim Keleş
Kerim Keleş - 8 ay Önce

Sayın agacikoglu sedat bey bu konuda yükleyici firmayı geçici iskan işlemlerini yaptırması için gereken is ne ise Sayın Belediye Başkanımızın bu konu da yardımcı olması için tüm mağdur 3 cü etap toki hak sahiplerinin mağdur olmuş durum da bu konu özerine siz gazeteci ve yerel basın mensupları gayreti ile hız kazanacağını biliyoruz sizlerin kararlı oluşumunuz karşısın da sizlere güvenimiz tamdır ilginiz ve alakanız sebebiyle teşekkür eder bu konu üzerin de durmanızı arz ederiz toki sakinleri ve mağdurları adına bu yazıyı ele almanızı arz ederiz

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307