Tosya Ticaret ve Sanayi Odasını Farklı bir Seçim Heyecanı Sardı

banner294

Tosya Ticaret ve Sanayi Odasını Farklı bir Seçim Heyecanı Sardı

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ve bu kanunla birlikte uygulanmakta olan yönetmelik hükümlerine göre yapılacak olan Tosya Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimleri 29 Ekim 2022 Cumartesi günü 09:00 - 17:00 saatleri arasında Tosya 'Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binasında yapılacak.

Tosya Ticaret ve Sanayi Odası organ seimlerine Odaya bağlı 7 Meslek Grubu için Meclis Üyesi adayı seçimleri yapılacak. Bu grupları, 17 Meclis, 5 Yönetim Kurulu, 6 Disiplin kurulu ve Meslek Komite üyeleri temsil etmektedir.

2022 Eylül ayı itibari ile Tosya Ticaret ve Sanayi Odasının toplam 660 üyesi bulunmaktadır. Bunların, 455 üyesi 29 Ekim 2022 Cumartesi günü yapılacak seçimde oy kullanacak.

Tosya Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı üyeler yapılan açıklamalar konusunda değerlendirmede bulundu '' Meclis üyesi seçimlerine katılacak bazı üye arkadaşlarımız son günlerde yazılı ve görsel basında çıkan ve gruplardan çıkıp çıkmayacağı kesinlik kazanmamış adayların Ticaret Odası Başkanlığına şimdiden adaylık açıklaması yapması veya projelerini açıklaması,meydan okuması seçimlerde oy kullanacak 455 üyenin kafasını karıştırmakta.Ayrıca 7 Meslek gurubunda meclis üyesi adaylığını açıklayan arkadaşların bu açıklamalrını sosyla medya üzerinden yapmalarını açıkcası yadırgıyoruz.Zaten adaylıklarını açıklayan arkadaşlarımızın çoğunluğu şu an mecliste görev yapan arkadaşlarımız.Bizler bu arkadaşlarımızı yakınen tanıyor ve nasıl çalıştıklarını ve hizmet verdiklerini inanın çok iyi biliyoruz.Sosya medya üzerinden bunu bir sosyal akım haline getirmelerine hiç gerek yok. Eğer bir açıklama yapılacaksa şu anki mevcut başkan ve Meclis üyeleri basın önüne çıkar geçmiş dönem içinde Tosya Ticaret Odası Sanayicimize,esnafımıza vede Tosya'ya ne gibi hizmetler yapmış önümüzdeki dönemde seçilmeleri durumunda projeleri nedir onun açıklamasını yapsın''dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2022, 21:12

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meraklı
Meraklı - 8 ay Önce

Oy kaybederiz, tepki alırız korkusuyla adayını gizleyen hatta ve hatta adayı bile net olmayan gruplar var onlar için ne yazabilirim diye hiç düşündün mü Sedat Bey ???
Sen yazamazsın biliriz... Hele senin küçük hiç yazamaz...

misafir
misafir - 8 ay Önce

adaylıklarını açıklamalarından daha dogal ne olabilir editör.nereden açıklama yapmalarını bekliyosun size ekmek mi çıkmıyor ne kadar taraflı habercilik yaptıgınız zaten aşikar birde sizemi danışacaklar biraz ufkunuzu açın haberci olun yada egitimini alın

Metin
Metin - 8 ay Önce

Önce bunu kim dedi bit mesaj yayınlarken siz hiç bir zaman bizlere soruyormuşsunuz da şimdi benim yayınladığım mesajı olumsuz değerlendiriyorsunuz.Bizim ne yaptığımız ve ne yapabileceğimiz Meclis üyeliğine talip olan arkadaşların kimliğinden az çok belli şu yanlı yönlü haber yapmayı ve taraf yutmanın da bir ölçüsü olmalı diyorum .Geçireceğimiz seçimler tüm arkadaşlarımıza hayırlı olan neyse rabbim onu nasip etsin

Esnaf
Esnaf - 8 ay Önce

Ticaretten,sanayicilikten anlamayan bazı siyasiler işi gücü bırakıp tso seçimlerine liste hazırlamış. Oda seçimlerine bi güruha ait siyasilerin liste hazırlaması yada alenen destek olması çok abes. Bu memleketin siyasetçisiyseniz herkese eşit davranıp tarafsız olmalısınız. Hakeden ve işini düzgün yapanlar kazansın, rant sağlamaya çalışan siyasi listeler değil.

Ekonomist
Ekonomist @Esnaf - 8 ay Önce

Tüccarlar ve sanayiciler iktisadi kalkınmanın temel unsurlarıdırlar.

Esnaf
Esnaf @Esnaf - 8 ay Önce

Bazı siyasiler bu seçimin tüm seçimlerden daha önemli olduğunu belirtmiş ve alanen oda üyelerini siyasi olarak gruplaştırmıştır. Her grup üyesi bu memleketin evladı değil mi ? Neden oda seçimine siyasi bir yönetici müdahil olur ? Bu olay hem siyasi ittifaklara, hem de memleketimize zarar verecektir ve zannımca parti genel merkezleri bu durumlardan haberdar değil. Ama her ne olursa olsun bu seçimi kim kazanırsa kazansın kaybeden siyasi şimdiden belli.

Ticaret Erbabı
Ticaret Erbabı @Esnaf - 8 ay Önce

Yeminle söylüyorum, ticaret odası mı yoksa siyaset odası mı anlamış değilim.

hedef 2024
hedef 2024 @Esnaf - 8 ay Önce

zaten bu süre zarfında kullandıkları sözler de baz alındığında bu tso seçimleri yüzünden şuan ki koltuklarından bile olacaklar ama farkında değiller. Senin işin tso değil, senin işin KHG birimi değil senin işin belli onun için hizmet et ki vatandaş bir daha seni seçsin ama kendi bacağına sıkıyor farkında değil. Yanında A takımından kimse kalmamış. Siyasetten anlamayan, nerede akşam orada sabah bunlarla siyaset olmayacağını seçimi kaybettiğinde anlayacak ama iş işten geçmiş olacak. Eleştirileri dikkate alacağına hala hata üstüne hata yapmak ta ne bileyim... Ben onun yerinde olsam şapkamı önüme alır bi düşünürüm...

takipçiler
takipçiler - 8 ay Önce

Herkes istediğine oy verir, isteyen istediği gibi açıklamasını yapar, bunda kafa karışacak bişey yok.

İdealist Genç
İdealist Genç - 8 ay Önce

"Tüccar, Milletin emeği ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır." (Mustafa Kemal Atatürk) Allah, oda başkanlığına ve yönetimine, meclisine böyle basiretli, bilgili, bilinçli, dürüst, liyakatlı, güvenilir, çalışkan ticaret ve sanayi erbaplarının seçilmesini nasip etsin inşaAllah. Oda seçimleriniz ilçemize hayırlı uğurlu olsun.

Değer Kıymet
Değer Kıymet - 8 ay Önce

" Doğru sözlü, dürüst ve güvenilir tüccar peygamberler, sıddıklar ve şehitlerle beraberdir." (Hz. Muhammed s.a.) Rabbim ilçemizde böyle tüccarların, müteşebbislerin sayısını artırsın inşaAllah. Amin

Önemli Talep
Önemli Talep - 8 ay Önce

Ticaret ve sanayi odasının mevcut üyeleri ve yeni kayıt olmuş üyeleri için düzenledikleri üyelerini bilgilendirici, öğretici, eğitici en azından konu başlıklarıyla eğitim veren bir eğitim kursu varmıdır? Eğer yoksa bundan böyle yeni modern oda binasında eğitici öğretici bilgilendirici eğitim kursları verilemez mi? Örneğin; esnafların tacirlerin, sermayedarların, yatırımcıların mali hukuki yükümlülükleri sorumlulukları nelerdir, basiretli tacir ve esnaf nasıl olunur, ticaretin kuralları nelerdir, üretim yönetimi, satış ve pazarlama yönetimi, insan kaynakları ve personel yönetimi, finansal yönetim ve banka işlemleri, finansman ve faiz maliyeti, üretim maliyeti, alış maliyeti, üretim maliyetine ve alış maliyetine kar oranı uygulanması ve emtianın satış fiyatının belirlenmesi, işletme yönetimi, bilişim ve iletişim araçlarının önemi, yönetim muhasebesi ve muhasebenin önemi, elektronik ticaret, elektronik pazarlama teknikleri, yüklenilen vergi türleri çeşitleri vergi cezaları türleri nelerdir, vergi planlaması ve vergi muhasebesi, kar zarar hesaplama teknikleri, işletmenin bilumum sabit ve değişken genel giderleri nelerdir, borçların yönetimi, alacakların yönetimi ve izlenecek yollar, müşteri ve satıcı ilişkileri, tüketici hakları nelerdir, işletmede enflasyon yönetimi nasıl yapılmalıdır, döviz kur maliyetinin işletmeye etkileri, elektronik ihale mevzuatı ve elektronik ihale, elektronik fatura ve elekronik irsaliye düzenleme ve yükümlülükleri, ticaret hukuku, sözleşmeler ve taahhüt hukuku, çek senet poliçe düzenleme ve mali hukuki yükümlülükleri, icra ve iflas mevzuatı ve her işletmenin bilmesi gerekenler, ihracat ve ve dış ticaret mevzuatı, ithalat ve kambiyo mevzuatı, işletmenin özsermayesinin ve öz varlığının hesaplanması, işletmenin mali analizinin yapılması, işletmeler nasıl ruhsatlandırılır, maliyet muhasebesi ve önemi, ortaklık hukuku, iş ve sosyal güvenlik hukuku ve işverene getirdiği yükümlülükler, işçi ve işveren ilişkileri, devlet destekleri katkıları teşvikleri hibeleri kredileri, kosgeb uygulamaları, şirketler ve şirket türleri, şirketlerin avantajları ve kuruluş işlemleri, şirketlerin özellikleri, ticaretin prensip ve kuralları, ticaret ahlakı, ticari teammüller gibi vesair çok önemli konularda en azından konu başlıklarını ve özetlerini kapsayan aydınlatıcı, bilgilendirici, öğretici eğitim kursu verilmesini başkan adaylarından önemle talep ediyoruz. Eski bir ticaret merkezi olan ilçemizin gelecekte de ticaret merkezi olarak devamı için ve bilinçli, bilgili ve basiretli yeni ticaret erbaplarının yetişmesi için tobb desteği ile bu eğitim kurslarının verilmesi elzemdir. Oda başkanlığı seçiminiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Saygılarımla.


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307