Tosya Ticaret ve Sanayi Odasından Öğrencilere Yardım

Toplam 8 ilköğretim okuluna Kışlık kaban Yardımı yapıldı

Tosya Ticaret ve Sanayi Odasından Öğrencilere Yardım
banner266


Türkiye Odalar Borsalar Birliğinin her yıl geleneksel olarak yapmış olduğu eğitim yardımı bu yılda ilçemizde gerçekleşti. TOBB  bu yıl ilçemize eğitim yardımı adına Tosya Ticaret ve Sanayi Odası’na 20 Bin TL ödenek çıkardı. İlçemizde toplam 8 ilköğretim okuluna, öğrenci sayısına orantılı olarak kışlık kaban yardımı yapıldı. Alınan kışlık kabanlar Tosya Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminde ilçemiz terzi esnaflarından seçilen tecrübeli üç bilir kişi bir araya gelerek adet fiyatı 40 Tl üzerinden firmaların sunmuş olduğu en kaliteli ürünü seçti. Seçilen ürünler bizzat Ticaret Odası genel sekreteri  tarafından okullara teslim edildi.Kabanların alımında özellikle tek tip ve tek renk olmasından kaçınıldı.farklı bedenlerde ve renklerde alınan kabanlar Okul idarelerine teslim edildi.Okul idareleri muhtaç  öğrencileri tespit ederek bu kabanları öğrencilere teslim edecek  Dağıtıma ilk olarak Namık Kemal ilköğretim Okul’undan başlanıldı.

İlçemizde kışlık kaban yardımı yapılan okullar şöyle;

Atatürk İ.Ö.O’na  toplam 190 öğrenciden 26 tanesine,

Dumlupınar i.Ö.O’na  146 öğrenciden 20 tanesine,

 Fatih İ.Ö.O 642 öğrenciden 88 tanesine,

 FevziPaşa İ.Ö.O 438 öğrenciden 60 tanesine

 M.Akif İ.Ö.O’na 771 öğrenciden 106’sına,

 N.Kemal İ.Ö.O 950 öğrencinin 130 Tanesine,

 Sakarya İ.Ö.O 286 öğrencinin 40’ına

  Yavuz.Selim İ.Ö.O  214 Öğrencinin 30 tanesine

   öğrenci sayısına orantılanarak dağıtıldı.Tosya da 1-8 sınıf öğrencisi  toplamda 3637 eğitim görmekte ve 500 kaban dağıtımı yapılınca 100 öğrenciden 14 öğrenciye kaban verilmiş oldu.

Okul müdürleri okulları ve öğrencileri adına yapılan yardımlardan dolayı  Tosya Ticaret ve Sanayi Odasına ayrıca Türkiye Odalar  ve Borsalar birliğine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER