TOSYA TİCARET ODASINDA DENGELER DEĞİŞTİ

banner294

TOSYA TİCARET ODASINDA DENGELER DEĞİŞTİ
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ve bu kanunla birlikte uygulanmakta olan yönetmelik hükümlerine göre Tosya Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimleri 29 Ekim 2022 Cumartesi günü 09:00 - 17:00 saatleri arasında Tosya 'Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binasında yapıldı.

Tosya Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimlerine Odaya bağlı 7 Meslek Grubu için Meclis Üyesi adayı seçimleri yapıldı. Bu grupları, 17 Meclis, 5 Yönetim Kurulu, 6 Disiplin kurulu ve Meslek Komite üyeleri seçildi.

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre 2.Dönem Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini yürüten Metin Ekşi ve Meclis Başkanı Mustafa Cevizci meclise girecek oy çokluğunu sağlayamadı.1.Grup Listeden seçimlere giren Metin Ekşi 1 oy fark ile seçimi kaybetti.Seçimlerde bazı kesimlerce şans tanınmayan fakat yaptığı aktif ve başarılı seçim çalışması ile Raşit Serdar Ündeyici 1.Grupdan seçimi kazanarak meclise girdi.

Aşağıda yayınlanan resmi olmayan seçim sonuçlarına göre 17 kişiden oluşan meclis listesinde 8 meclis üyesi Yeşil grupda yer alırken 8 meclis üyesi Turuncu grupda yer aldı.İnce hesapların yapıldığı ve dengelerin değiştiği seçimde Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığını belirleyecek isim Kırmızı listede seçim kazanan meclis üyesi olacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2022, 16:43

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 5 ay Önce

O koltuğa tek yakışacak insan Metin Ekşi idi. O güzel binada emeği var, görünmeyen bir sürü yardımı iyiliği var tosyaya. Tosya bir karış ilerleyip bir tane milletvekili çıkaramaz, bu çekememezlik varken.

esnaf
esnaf - 5 ay Önce

Yeniden seçilecek başkan tek kelime ile Metin Ekşi idi. Dışarıdan memleketin tutumu tamamen değişecek, memleketin kaderiyle bir kere daha oynandı. Bundan sonra olacakları dışardan herkes güle güle seyredecek. Bu kadar esnaf kendi ayağına nasıl sıkar dün üzülerek gördük.

tosyalı
tosyalı - 5 ay Önce

uzulduk eski baskanin olmamasindan

Asya
Asya - 5 ay Önce

Koltuk ündeyicinin yapar helal olsun

selami
selami - 5 ay Önce

seçilenlerin yarısı tamamı demiyorum ,yarısı işçi isthdam etmeyen ,vergi beyan etmeyenvergi sıralamasında ismi olmayan ,dolayısıyle ticaret odasına az aidat ödeyen kişiler,oldukça mantıksızlık olmuş.

Vatandaş
Vatandaş - 5 ay Önce

Desteğimiz Raşit Serdar ÜNDEYİCİ

Sıtkı sıyrılmış
Sıtkı sıyrılmış - 5 ay Önce

Bence o koltuğa vizyonu geniş Başkan lazım bence adaylar arasında gördüğüm kadarıyla ündeyici

Tosya
Tosya - 5 ay Önce

Şahsi fikrim o koltuğa ( BAŞKANLIĞA ) en güzel güler yüzlü samimi içten kibirli olmayan Sadık Önder yakışır.

recep
recep @Tosya - 5 ay Önce

tamam sadık abi :)))


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307