TOSYA TİCARET ODASI MECLİS BAŞKANLIĞINI İLMİ SİYASETE KURBAN ETMEYİN

banner315

TOSYA TİCARET ODASI MECLİS BAŞKANLIĞINI İLMİ SİYASETE KURBAN ETMEYİN
banner322

Tosya Ticaret ve Sanayi Odasının 29 Ekim 2022 tarihinde yapılan seçim ve sonuçları siyasi çekişmenin gölgesinde geçerken ne yazık ki kaybeden yine Tosya oldu.

Bir Oda seçiminde yaşanmaması gereken gerginlikler ve sürtüşmelerin yaşandığı seçim sonrasında 415 üyenin oy kullandığı seçim de 90 yıllık Tosya Ticaret Odası tarihinden bir ilk yaşanmış bir kadın üye meclise girmeye hak kazanmıştı. Ama ne yazık ki tartışmalar gölgesinde geçen seçim bu gelişmeyi göz ardı edilerek görmemezlikten gelindi.

Seçim sürecinde yaşanan kimilerine göre ilmi siyaset kimilerine göre adalet olan seçim sonrasın da gizli el dün yapılan meclis başkanlığı seçimlerine de uzanarak başkanlık seçimine sirayet etti.

Tosya Ticaret ve Sanayi Odasının ilk kadın meclis üyesinin ve dahi ilk kadın meclis başkanının seçilmesi gibi güzel ve gurur duyulacak bir olay ne yazık ki siyasete kurban gitti.  

Kastamonu’nun birçok ilçesinde seçim heyecanı yaşandı.

Bu seçimler siyasi parti seçimi değil.

Tosya’nın Ekonomisini, Sanayicisini ve gelişimini ilgilendiren seçim.

Tosya’nın ekonomik açıdan ayakta durması için yapılan bir seçim.

Tosya Ticaret ve Sanayi Odasının tarihine geçmişine ve günümüze kadar bakıldığında böyle bir seçim yaşanmamıştır.

Şimdi gelelim dün yapılan Tosya Ticaret ve Sanayi Odasının Meclis Başkanlığı seçimlerine.

29 Ekim de yapılan seçim sonrası Tosya Ticaret odasının ilk meclis toplantısını yapacak ve gündem Meclis Başkanını seçmek fakat seçim sürecinde yaşanan o ilmi siyaset ne yazık ki bu toplantıya sirayet ediyor 17 Meclis üyesinin bulunduğu toplantıya 10 meclis üyesi katılıyor. İşlerinin yoğunluğu veya mazereti dolaysıyla toplantıya katılamayan meclis üyelerine bir sözümüz yok.. Haklıdırlar bir sonraki toplantıda tebrik eder başarılar dilerler.

Bu ilmi siyaset anlayış mı Tosya ekonomisine ve ticaretine yön verecek

90 yıllık tarihi olan Tosya Ticaret Odası Meclisinde ilk defa bir kadın üye yer alıyor ve o kadın üye 17 meclis üyesinin değil 10 meclis üyesinin oyu ile Meclis Başkanı seçiliyor.

Bu ne kadar önemli bir olay.. Türkiye genelinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı 252 tane Ticaret ve Sanayi Odası var.

Türkiye genelinde 252 Sanayi ve Ticaret odasının içinde sadece 3 tane Kadın Meclis Başkanı var. Bunlardan biri Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Münevver Mehpare Abacı

www.tosyahaberleri.com haber sitesi ve basın olarak Oda başkanı seçilen Mehmet Salih Tekeli’yi ve Meclis Başkanı seçilen Münevver Mehpare Abacı’yı tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.

Şimdi ne olacak?

Bir sonraki meclis toplantısında başkanlarının seçimine katılmayan 7 meclis üyesi nasıl bir tavır sergileyecek?

Tosya ekonomisi ve ticareti önce ilmi siyasete sonrada gerçek siyasete mi kurban gidecek

Vesselam..

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2022, 17:55

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
ticaret erbabı
ticaret erbabı - 11 ay Önce

asıl problem kafalarda. kafalar değişmedikçe problemler bitmez. insanları rahat bırakın. yerin dibine batsın siyasetiniz. önce insanlık. nokta.

hatice
hatice @ticaret erbabı - 11 ay Önce

adam haklı. helal olsun. nokta

Mehmet Ilgaz
Mehmet Ilgaz - 11 ay Önce

İlm-i siyaset dedikleri siyasi dehadır ama piyasada dolaşanların yaptığı başka bir şeydir. O gibi.

Ertugrul
Ertugrul - 11 ay Önce

Sonuclarin ilcemize hayirlar getirmesini temenni ederim.Bence emanet ehline verilmistir.Zira ticaret odalari o toplumun arsividir;gecmisidir,vizyonudur.Ehil olan kadrolar da gecmisten aldiklari bu gucle o toplumun gelecegine yön verirler.Tıpkı bundan yaklasık 15 sene evvel organize sanayi bolgesinin filizlenmesine yön veren Ehil kadro gibi.. 8 yıl aradan sonra osb gezdigim zaman yer tespitine gelen bakanlik temsilcilerini,onlari biraraya getiren ehil kadroyu animsadim;onlarla gurur duydum.İşte ogunku ehil kadronun neferlerinden birisinin yetistirdigi iş insaninin da bu misyonu,bayragi Atasindan devralmasi ayri bir gurur.Tosyali bu Ehil kadroya sahip çıkmalıdır.Gelecegimiz icin nice tohumlar ekecegine inandigimiz bu kadronun Kadin Kaptani Mehpare hanima islerinde kolayliklar temenni ediyorum...

istanbuldan tosyalı
istanbuldan tosyalı - 11 ay Önce

nokta. sözün bittiği yer. önemli olan çalışmaktır.

Ahmet demirci
Ahmet demirci - 11 ay Önce

Nerede görülmüş asilin yerine yedeğin seçilmesi,tamamen hile ile seçildi bu hanfendi. Onurlu bir davranış sergileyip çalışmadığı haketmediği bir makamı işgal edeceğine istifa etmesi lazım dı.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307