Tosya Şoförler Esnaf Odası Basın Açıklaması

Tosya Şoförler Esnaf Odası Basın Açıklaması
banner271
banner266

Değerli basın mensupları

Odamız ve Nakliyeci Şoför esnafı adına saygılar sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Devlet ve millet olarak yaklaşık altı ay önce başlayan ve tüm ülkemizde hissedilen ekonomik sıkıntıları hep birlikte yaşamaktayız toplumumuzun bütün katmanları büyük küçük hemen hemen her insanımız Esnaflarımız Emeklilerimiz Tüccarlarımız bu olumsuzluklardan etkilenmektedir.  Özellikle faiz döviz kurlarındaki dalgalanmalar bu olumsuzlukların ana sebepleri olarak görmekteyiz.

Bu sebeplerden mazot benzin yedek parça lastik fiatlarındaki artışlar şoförlerimizi yolcu ve yük nakli yapan nakliyecilerimizi olumsuz etkilemekte, adeta hayat ile boğuşma mücadelesi vermektedirler.

Son günlerde söz konusu kesimlerden odamıza gelen şikayetlerin bir diğeri ise genel trafik kontrollerindeki trafik ceza uygulamalarıdır.

Tabi ki “şoförler esnaf odası” olarak trafik kurallarına hem şoförlerimizin hem yayalarımızın uymalarını yolculukların ve günlük yaşantının bir parçası olmasını bizde arzulamaktayız.

İzah etmeye çalıştığımız yaşadığımız sıkıntıların Devlet yönetiminden yasal sorumluluğu bulunan makamlardan başlamak üzere toplumu rahatlatacak çalışmaların yapıldığına inanıyoruz ama sonuçlarının esnaflarımıza ve bizlere ulaşmadığını görüyoruz. Bizler devletin yanındayız biran önce yaşadığımız sıkıntıların tabanda hissetilmesini arzulamaktayız.

Dar gelirli nakliyeci şoförlerimizin akaryakıt başta olmak üzere genel trafik kontrollerinin duron uygulamalarının bakanlık kantar kontrollerinin daha yapıcı olmasını sıkıntılı dönemin  anlayışı ile gözden geçirilmesini arzulamaktayız. Saygı ile kamu oyuna duyurulur.  29.11.2018

Şoförler Esnaf Odası

Başkanı Ahmet Baş

YORUM EKLE
YORUMLAR
kırbaç
kırbaç - 1 yıl Önce

trafik cezaları az. daha fazla olması gerekir.
kırmızı ışıkta geçenlere veya sağdan sollayanlara yazacaksın 5000 lira bir daha göbellik yapabilecek mi?
hergün tosyada araç kullanıyoruz. sürücülerin yüzde kaçı kurallara uyuyor. ehliyetsizleri saymıyorum bile.
bana kalsa ehliyetlerin en az yarısını geri toplarım.

salih türkan
salih türkan - 1 yıl Önce

katılıyorum başkanım devletimiz tonaj kurallarına birazda kendisi uysun ben nakliyeci olarak biliyorum ki bize devletin yüklediği yük bizim taşıyabileyeceğimizin tam iki katı,artı şu
yetki belgeleri kaçıncı değişen takolar vesayre çok sorun var .tüm milletimize saygılar sunarım.

Hasan ince
Hasan ince - 1 yıl Önce

Başkan teşekkürler bu avazın Tosyadan çıkması çok önemli benim için Sektörde katma değer sağlayan küçük esnaf olarak bizi dövmesinler yeter diyorum

ismail
ismail - 1 yıl Önce

başkan mazot ve benzin kirizde öncekı fiatların bile altında diğer dediklerine katılıyorum

EYÜP-EKSEN
EYÜP-EKSEN - 1 yıl Önce

ALLAH-RAZI OLSUN BAŞKANIM LAKİN 3500KG ARAÇLAR KANTARDAN MUAF EDİLSİN YA TONAJ ARTIRILSIN

Kartal
Kartal - 1 yıl Önce

Başkan bunu derse...

SIRADAKİ HABER