Tosya Siyasi Parti İlçe Başkanlarının Tapu Tartışması

banner315

Tosya Siyasi Parti İlçe Başkanlarının Tapu Tartışması
banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde dün gerçekleştirilen Lavanta hasadına katılan AK Parti Tosya ilçe Başkanı Hasan Mete Dikişçi ile MHP Tosya İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı arasında gerçekleşen hararetli sohbet dikkatlerden kaçmadı.

Lavanta hasadı programına katılan her iki ilçe başkanı program öncesi bir araya gelerek sohbet etmeye başladılar. Sohbet esnasında Tosya Tapu İlçe müdürü her iki ilçe başkanının yanına gelerek Ankara’nın Nallıhan ilçesine tayinin çıktığını söyleyerek ilçe başkanlarına teşekkür etti.

Tapu müdürünün ilçe başkanlarının yanlarından ayrılmasından sonra bir vatandaş ilçe başkanlarına Tosya İlçe Tapu müdürlüğünde yaşanan işlem sıkıntını dile getirerek ‘’ Sayın başkanlarım Tosya tapu müdürlüğünün durumu içler acısı durumda. Tapuya bir işlem için müracaat ediyorsun 2 veya 3 ay sonrasına randevu veriyor. Yetkililere sorduğumuz zaman personel olmadığından işlemlere ancak yetişebildiklerini ellerinden geleni yaptıklarını söylüyorlar. Şimdi şahit olduğum duruma göre Tosya tapu müdürlüğüne personel gelmediği gibi giden müdürün tayini için yardı etmişsiniz. Şimdi bu durumda vatandaş ne yapacak. Sizler vatandaşın mağduriyetini gidermeniz gerekirken işleri daha sıkıntıya sokacak iş yapıyorsunuz’’ dedi.

Vatandaşın bu haklı serzenişi karşısında her iki ilçe başkanı ne yapılması gerektiği konusunda aralarında kısa süreli hararetli bir tartışma yaşandı. Bu duruma şahit olan İl Genel meclisi üyesi Şerafettin Çiçek yaşananlara sessiz kalarak her iki ilçe başkanın sakinleşmesini bekledi.

Sonuç olarak aylarda Tosya Tapu müdürlüğünde yaşanan personel sorununa bir çözüm bulunmadığı gibi Tapu Müdürü ilçeden ayrılarak tapu müdürlüğü adeta yalnızlığa mahkûm edildi.

Gazeteciler program sonrası olay yerinden ayrıldığı dakikalarda her iki ilçe başkanı Lavanta tarlasında Tapu sorununun çözümüne yönelik fikir alışverişine devam ediyordu.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rasim Eseroglu
Rasim Eseroglu - 3 ay Önce

Uzilmeyin
.Tapu islemleri NOTERLERDE DE YAPİLABİLECEGİNİ OGRENDİK
..BASKANLARİMİZ YENİ BİR MUDUR GETİRİRLER...

Rasim Eseroglu
Rasim Eseroglu - 3 ay Önce

Uzilmeyin
.Tapu islemleri NOTERLERDE DE YAPİLABİLECEGİNİ OGRENDİK
..BASKANLARİMİZ YENİ BİR MUDUR GETİRİRLER...

Ahmet bayar
Ahmet bayar - 3 ay Önce

Sayın ilçe başkanlarım tapudaki bu gecikme sorununa çare

Kazım İnsn
Kazım İnsn - 3 ay Önce

Gerçekten topu müdürlüğü tam bir sıkıntı geçen sene Eylül'de gelen bir işlem hala bitmedi nereye gitsek bir çözüm yok. Artık adlı süreci başlatmayı düşünüyoruz

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307