TOSYA ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNDE FLAŞ GELİŞME

banner294

TOSYA ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNDE FLAŞ GELİŞME
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya İlçesinde Belediye tarafından İskilip Kavşağı 300 metre altında inşa edilecek yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Galericiler Sitesi ihalesi bugün yapıldı.

Bahçelievler Mahallesinde yapılacak Şehirlerarası Otobüs Terminali ile bugün dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Şehirlerarası Otobüs Terminalinin, ihalesi sonuçlandı.

YAPIM MALİYETİ YAKLAŞIK 9 MİLYON TL

Yapım Maliyeti yaklaşık 9 milyon TL malolacak Tosya Şehirlerarası Otobüs Terminalinin ihalesini, 7.5 Milyon TL ile en düşük teklifi veren firma kazandı.Resmi İhale süreci tamamlanmadığı için ihaleyi alan firmanın ismi açıklanmadı.

TOSYA'NIN 50 YILINA DAMGA VURACAK

Yaklaşık 1.140 m2 Betonarme Otobüs Terminali, yaklaşık 16 m2 Betonarme Nizamiye ve yaklaşık 1.720 m2 Betonarme Galericiler Sitesi inşa edilecek. İlçenin ihtiyacını karşılayacak modern bir yapıya sahip olacak yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Galericiler Sitesi, bünyesinde 8 adet bilet gişesi, restoran-kafe, büfe, bay-bayan wc, abdesthane, duş ve mescitler, şoför dinlenme odaları, çocuk oyun alanları ve ilçede faaliyet gösteren tüm galericilerin toplanacağı bir komplo tesis olacak. Şehrimiz dışarıya açılan kapısı olan terminal binamız modern ve konforlu yapısıyla şehrimizin gelecek vizyonuna değer kazandıracak.

6 FİRMA DAHA TEKLİF VERMİŞTİ
Tosya Şehirlerarası Otobüs Terminalinin ihalesine toplamda biri Tosya firması olmak üzere 6 firma katıldı.İhalenin sonuçlanmasının ardından kısa sürede yer teslimi yapılarak, çalışmalara başlanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 23:09

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 1 yıl Önce

Proje Güzel ama yer yanlış. Mümtaz Yücel de aynı alana otogar yapmıştı.ilk 1 yıl oradaki dükkanlar açıktı oradaki çay bahçesi ve halı saha sayesinde yaz aylarında bir nebze kullanılmaya çalışıldı.Çay bahçesi halı saha kapandıktan sonra virane oldu . Vizyon sahibi olan insanlar bunu nasıl öngereniyor anlamıyorum Tosyanın 9 milyonuna yazık edecekler bu otogarın 20 yıl önceki yeri yanlış tı bu 20 yıla bir yirmi yıl daha eklemin Tosyanın 9 milyonu hiç etmenin anlamı yok Belediye Başkanının danışmanı varsa bu proje nin yerinin yanlış olduğunu anlatsın Mezarlığı n altında çetsanın oralarda bi yere yolun üstüne yapılması ve otogara yöresel ürünlerin satışının yapılacağı alanlar oluşturarak Tosya ekonomisinde katkı sağlama bilir yazık etmeyin Tosyanın 9 milyonu TL sine.

Salih
Salih - 1 yıl Önce

D-100 Karayolunun geçtiği ilçeleri bu yolun güzergahında olmayı bir şekilde ekonomik değere çevirmişler biz Tosya olarak bunu başaramadık. Türkiye de bir çok güzel üst geçit projeleri varken Tosyanın D 100 girişlerine yapılan üst geçit projeleri ile Tosyanın D100ile bağlantısı tamamen kesildi D-100 den geçenler burda ilçe olduğunun bile farkında değiller.Tosyanın D-100 karayolu güzergahında bulunmayı ekonomik değere çevirme fırsatını bir kez daha yakalama fırsatını Belediye otogar projesini yanlış yere yaparak kaçırıyor. Bu projenin yerinin yanlış olduğunu aynı yere 30 yıl önce yapılan otoğar projesinden anladık tekrar aynı yanlışa düşmenin milletin parasını heba etmenin vebali vardır.

istanbuldan
istanbuldan - 1 yıl Önce

Hayırlı uğurlu olsun. ilçenin Modern Belediye çarşısısı gibi inşAllah modern olur.

Xmik
Xmik - 1 yıl Önce

Fasafiso işler

Okur
Okur - 1 yıl Önce

Yer yanlış proje iyi analiz edilmeli terminal bence ana yolun üst tarafına yapılmalı sonra galericilerin terminalde ne işi var yöresel ürünlerin sunulduğu işyerleri yapın Türkiye’de hangi şehirde otobüs terminalinde galericiler var çok saçma proje sanırım bu da kavşak projeleri gibi saçma sapan bir proje olacak

şOFÖR
şOFÖR - 1 yıl Önce

hadi hayırlısı olsun.

ALİ ERYİĞİT
ALİ ERYİĞİT - 1 yıl Önce

Güzel ve gerekli bir yatırım. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307