Tosya seçmeni yapılan referandumda yine Evet dedi

banner294

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Suluca Köyü mahallelerinden 3 mahalle için Yeni Suluca Mahallesi olarak ilçe merkezine bağlanmak için referandum yapıldı.

Tosya seçmeni yapılan referandumda yine Evet dedi

buraya tıklayınız
Haber: Sedat Ağacıkoğlu (İHA )

Tosya’ya yaklaşık 10 km mesafede bulunan Suluca Köyü’nün 3 mahallesi için halk oylaması yapıldı.  Suluca Köyü Mahallelerinden Suluca Sanayi Sitesi, Uğur ve Akçakavak Mahalleleri sakinleri Yeni Suluca Mahallesi adıyla Tosya ilçe merkezine bağlanmak için halk sandık başına gitti.

Yapılan halk oylamasında Tosya İlçe Seçim Müdürlüğü tarafından her mahalleye bir sandık olmak üzere konuldu ve 3 sandıkta toplam 330 seçmen oy kullandı. 868 seçmenin kayıtlı olduğu ve toplam 4 sandık olan Halkoylamasında 1001 nolu sandıkta seçmenler sandığa gitmedi.

Dün saat 08.00’de başlayan oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi.  Sandıkların açılmasının ardından toplam 330 oy kullanan seçmenden 219’u  evet derken 111’i ise hayır dedi.

Yapılan halk oylamasında seçmenin 219’unun “Evet” demesiyle ilçe merkezine bağlanma kabul edilerek Suluca Sanayi Sitesi, Uğur ve Akçakavak Mahalleleri Yeni Suluca Mahallesi adıyla resmen şehirli oldu. Referandumla Tosya’nın mahalle sayısı 24’e yükseldi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet  bayar
Ahmet bayar - 6 yıl Önce

SULUCA KÖYÜNE HAYIRLI OLMASINI BELEDİYE BAŞKANIMİZİN VE KAYMAKAMImizIN BAŞTA kanalizasyön içme suyu doğalgaz ve diğer altyapı çalışmaları ile ilgili sözlerini yerine getirmelerini bekliyoruz

Ahmet ÖZTÜRK
Ahmet ÖZTÜRK - 6 yıl Önce

Tosyadan evli olsuğum için çok sık geliyorum ve tosyayı seviyorum,dürüst namuslu samimi insanların yaşadığı bir ilçe. ancak büyük bir sorun var bana göre, tosyada hizmet sektörü gelişmiyor,ilçe malum orta düzey ekonomiye sahip hatta dar bütçe bile diyebiliriz. d100 den geçen insanların yüzde 5 ini tosyanın içine çekip kaliteli bir ağırlama ile tosyaya büyük kazançlar sağlanabilir, eğitimli,iyi yetiştirilmiş eleman problemi var. bayramda arkadaşlarımı davet ettim bir tesisde kahve içip gideceklerdi garsonlardan bi dayak yemediğimiz aldı, masanın yanındaki köpek dışkısını ne dediysek kaldırmadılar. o yol ordan geçerken bundan faydalanmamak, o yolu ekonomiye çevirememek becerisizlikten başka bir şey ile izah edilemez. biraz eğitim biraz özen tosyayıda tosyalıyıda refaha çıkarır, sevgilerimle

Dursun ılgaz
Dursun ılgaz - 6 yıl Önce

Çalışmalarınızi bekleriz sayın kaymakam ve belediye başkanımiz

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307