Tosya Pilav Gününe Bakan Çavuşoğlu katıldı

banner294

Bağcılar’da düzenlenen Kastamonu Tosya Pilav Festivali'ne katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ilçe sakinlerine kazanda pişirilen pilavdan dağıttı.


buraya tıklayınız
Bağcılar’da düzenlenen Kastamonu Tosya Pilav Festivali'ne katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ilçe sakinlerine kazanda pişirilen pilavdan dağıttı. Festivalde konuşan Bakan Çavuşoğlu, Cumhuriyet'in CHP'nin tek elinden çıktığını ve 80 milyona ait olduğunu belirterek, "O eskidendi tek parti dönemindeydi. Cumhuriyet gidiyor, elden gitmiyor. Cumhuriyet 100. yılına giriyor gümbür gümbür" dedi.
 
  Bağcılar Belediyesi, Tosya Belediyesi, Tosya Dernekler Federasyonu (TODEF) ve Kastamonulular Dayanışma Derneği’nin (KAS-DER) ortaklaşa düzenlediği Kastamonu Tosya Pilav Festivali yoğun ilgi gördü. Pilav Festivali'ne Çavuşoğlu, AK Parti Milletvekili Fatma Benli, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Tosya Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ali Tekin ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Çavuşoğlu ve beraberindekiler, festivale katılanlara etli pilav ve içecek dağıttı.

  Festivalde katılımcılara yönelik bir konuşma yapan Bakan Çavuşoğlu, “Bir referanduma gidiyoruz. Türkiye’nin geleceğini oyluyoruz. Türkiye’nin istikrarlı olmasını istiyoruz. Güçlü olmasını istiyoruz. Kısır döngülerle geriye gitmesini istemiyoruz. Türkiye’nin artık değerlerinin, ekonomisinin, gençlerin, kadınların çocukların geleceğinin koalisyonlarla heba edilmesini istemiyoruz. Türkiye’nin kaderini iki kişinin kavgasına bırakamayız geçmişte olduğu gibi. Bugün Türkiye tüm zorluklara rağmen ihanetlere ve terör örgütlerine rağmen, hain darbe girişimlerine rağmen ayakta duruyorsa güçlü durabiliyorsa Recep Tayip Erdoğan gibi bir lideri olduğundandır. Peki Recep Tayip Erdoğan sonrası ne olacak. Oda bir kul bir fanidir. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Ama Recep Tayip Erdoğan’ın derdi kendisi değil ülkesinin ve milletinin geleceğidir. Bu sistem recep Tayip Erdoğan sonrası Türkiye’nin sigortasıdır” diye konuştu.


Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çankaya yokuşunda...
Çankaya yokuşunda... - 6 yıl Önce

Helal olsun Ali Tekin'e Tosya'yı bütün İstanbul'a hiçbir menfaati olmadan duyuran tek insan. Bundan yıllar evvel az çok bi dernekçiliğe bulaşıp daha bir yaraya parmak basmadan menfaat bekleyenler vardı. Ali Tekin'i tanıyalı epey oldu şahsen bende Ankara'da bu faaliyetlerin içindeyim. Gerçekten bu işi gönül ile yapanlar çok bunun en büyük örneğide Ali Tekin gibi bir Tosyalı'dır. Tosyadan hiçbir menfaat hiçbir siyaset gütmeden kendi siyasetini STK'larda reklam etmeyen bir gönül eridir. Feshanesinden tutunda her yıl otobüslerce insanı Ankara Kastamonu Günlerine İstanbul'dan getiren Şemsipaşa'da ve son olarak bağcılarda İstanbul halkına tattıran bir insandır. İstanbuldaki her garip Tosyalının abisidir. Her halükârda Tosya'nın menfaati için çalışmıştır Ali abi. Bu adam değil TODEF başkanlığını, Kastamonu milletvekilliğini hak eder niteliktedir. Parti kursun oy verin. İsminide artık şu haberlere yazın STK işinde isim önemlidir hak edene hakkını verin.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307