TOSYA OSB'DE MEM BÜROSU AÇILDI

banner315

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya İlçesi Organize Sanayi Mesleki Eğitim İrtibat Bürosu açıldı.

TOSYA OSB'DE MEM BÜROSU AÇILDI
banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan protokol sonrası Organize Sanayi Mesleki Eğitim İrtibat Bürosu açıldı.

Tosya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında 18.11.2021 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde; öğrencilerin ve gençlerin işletmelerde yapacakları iş başı eğitimlerinin koordinasyonunu ve sertifikalandırılmasını sağlamak, gençlerin sanayi kuruluşlarımızda iş bulma imkânına sağlamayı hedeflemektedir. Aynı zamanda lise öğrenimini de tamamlama olanağına sahip olmaları adına faaliyetlerini yürütecek olan Tosya Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden katılımıyla ve ülke genelinde gerçekleştirilen programla eş zamanlı olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Demirci, Şube Müdürlerimiz, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecilerimiz ve Tosya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güzel İlçem
Güzel İlçem - 2 yıl Önce

MEM irtibat bürosu hayırlı uğurlu olsun. Yetişecek öğrenciler, gençler üretim ekonomisine faydalı olurlar inşaAllah.Ülkemizin gelişmiş üreten ülkeler seviyesine çıkmasında katkıları büyük olacaktır muhtemelen.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307