TOSYA ÖLÜM KAVŞAKLARI DAHA KAÇ CAN ALACAK?

YETER ARTIK BİR DAHA KAZA OLMASIN

TOSYA ÖLÜM KAVŞAKLARI DAHA KAÇ CAN ALACAK?
banner278

buraya tıklayınız

Tosya girişindeki Dörtyol kavşağında yıllardır sık sık trafik kazaları gerçekleşiyor  ve her yıl birçok vatandaşımız hayatını kaybederken, birçok vatandaşımız da ağır yaralanıyor. Bununla birlikte meydana gelen trafik kazalarında binlerce liralık maddi hasarlar oluşuyor.

Her yıl ilçemizde, özellikle ilkbaharın gelmesi ile birlikte bağ ve bahçe işlerinin başlaması ile halkımızın yaşlısı ve genci arabalarına veya motosikletlerine binerek D-100 karayolunda artık ‘’Ölüm Kavşağı ‘’ olarak adlandırılan iki kavşağı kullanmaktalar.

Birkaç yıl önce aynı noktada ilçemizin sevilen ve sayılan esnaflarından Kolanyacı  Basri’nin  trafik kazası  geçirip vefat ettiği yerde bugün de gene aynı yerde ve kazanın oluş şekli neredeyse aynı olan kazada Marangoz esnaflarından Esat Bazlamatçı , Eşi ve işçisi vefat etti.

Yıllardır hep dile getirilen Dörtyol kavşaklarındaki alt ve üst geçitler yine bu kaza ile gündeme geldi. İlçe halkı özellikle her iki kavşağın yeniden trafik düzenlemesini ister iken; geceleri  kavşaklardaki sinyalizasyon  sisteminin de çalışmasını talep etmektedirler. Şoför dikkatsizliği ve sürücü hatalarına bir de tedbirsizlik, yetersiz uyarı, kontrolsüz kavşaklar ve zorunlu görülen bölgelerdeki alt-üst geçit yoksunluğu da eklenince trafiğin terörden farkı kalmıyor.

İlçemizi dünyaya bağlayan iki önemli kavşağa, duble yola yakışır bir şekilde, ilçemize giriş ve çıkışları sağlayacak yol yapımları acilen değerlendirilmelidir.

Her geçen gün büyüyen ilçemiz artık D-100 karayolunu sadece sınırları içine değil mahallelerinin içine alarak özümsemiştir.Bu sebepten kullanımı çok artmış hem araçlar hem de yayalar için büyük tehlike arz etmektedir.

Bu son kazadan sonra ilçe halkı tüm yetkililere seslenerek ‘’YETER ARTIK BU KAZALAR VE ÖLÜMLER SON BULSUN BİR DAHA CANLAR YANMASIN” diye seslenerek, Tosya daki Tüm siyasetçileri kurum amirlerini, ve özellikle Mülki Amirleri bu konuda gerekli çalışmaları yapmaları için göreve davet etmektedirler.

TosyaHaberleri.Com  olarak  Dörtyol kavşakları ile ilgili gelişmeleri takip edip, Tosya Halkına yine sitemiz üzerinden tüm gelişmeleri duyaracağız.


HaberTürk : Sedat AĞACIKOĞLU
DHA : Alaattin KEŞOĞLU

YORUM EKLE
YORUMLAR
kepce
kepce - 9 yıl Önce

ne ilk ne de son olacak.
öncelikle tosya'nin kanayan yarası için el attığınız için tebrik ve teşekkür ederiz.
sizlerin de belirttiği gibi bu kavşaklar sizi bizi bu yolu kullanan herkesi tehdit ediyor. bunun önleminin yol projesi çizilirken alınması gerekirdi, alınmadı. bunun için bu projeler çizilirken müdahil olmayan siyasilerimiz bu konuda sınıfta kaldılar. oy oranları dikkate alındığında tosya'nın şu anda elinde çok büyük güç olduğunu siyasilerimize anlatmamız gerekmektedir. "tosya nasılsa çantada keklik" ne olursa olsun biz desteğimizi yine alırız diyerek hareket ediliyorsa ne kadar üzücü.
bu kadar kaza başka bir memlekette olsa imza kampanyaları düzenlenir. basına demeçler verilir siyasilere baskı yapılır sonuç olarak birlik olunup adım atılır.
sonuç olarak diyebilirim ki bu kazalar ne ilk ne de son olacak. bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen herkes bu kavşakları kullanıyor. bu olay yarın sizlerin de başına gelebilir...

İSİMSİZ
İSİMSİZ - 9 yıl Önce

duyarliliğiniz için teşekkürler. aslinda bilgi edinme yoluyla bu kavşaklarin durumu ulaştirma bakanliğina sorulabilir.

erte
erte - 9 yıl Önce

buralara 2 tane levha yaptırılsın önce ölüm kavşağına gider diye

jilet
jilet - 9 yıl Önce

jilet fabrikası lazım memlekete ..............

SIRADAKİ HABER