Tosya'nın 25 yıl Anasını ağlattı sonra Emekli oldu

banner294

Tosya'nın 25 yıl Anasını ağlattı sonra Emekli oldu

buraya tıklayınız
HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 
KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Askerlik Şubesinde 26 yıl Asker alma Uzmanı olarak görev yapan Hüseyin Bayat emekliye ayrıldı.
1991 yılında Tosya Askerlik Şubesinde Asker Alma Uzmanı olarak göreve başlayan Hüseyin Bayat aradan geçen yaklaşık 25 yıl sonra 2016 yılında düzenlenen programla emekliye ayrıldı. Emekliye ayrıldıktan sonra sakin bir hayat yaşayan Hüseyin Bayat 25 yıllık görev süresi içinde ilginç anılarının olduğunu zaman zaman bunları mesai arkadaşları ile sohbet ortamlarında konuştuklarını ifade etti.

ASKER ANASI ''OĞLUM SEN KAÇ YILDIR BÖYLE ANALARI AĞLATIYORSUN''DEDİ
Hüseyin Bayat gazetecilerle yaptığı sohbette Tosya Askerlik Şubesinde geçen 25 yıl içinde görevi icabı Asker alma işlemlerinde acı-tatlı hatıralarının olduğunu söyleyerek hiç unutamadığı bir anısını anlattı Bayat ‘’ Tosya merkez ve köylerinde ikamet eden her Türk gencinin askerlik dönemi geldiğinde kendilerine celp evrakı gönderir ve Askerlik Şubesine davet ederiz. Asker alma Uzmanı olarak şubeye celp evrakları ile gelen asker adaylarımızın görev ve eğitim yapacağı yerlerin bilgisini tebliğ ederim. Hiç unutmuyorum geçtiğimiz sene ilçemiz köylerinden gelen genç bir arkadaşımız şubeye annesi ile gelerek evrak işlemlerini yaptırıyordu. Arkadaşımızın askerlik işlemlerini yaparken bir an annesinin dışarıda ağladığını gördüm. Köyden gelen arkadaşımıza dönerek annesinin yanına giderek ağlamamasını, bilhassa vatanı ve milleti için askere giden bir oğlu ile gurur duyması gerektiğini söylemesini rica ettim. Asker adayı arkadaşım ricamı kırmayarak annesinin yanına gidip eli ile beni göstererek söylediklerimi annesine aktardı. Annesi benim bu söylediklerimden sonra ağlamaktan vazgeçti ve oğlunun kulağına bir şeyler söyledi ve güldü. Annesinden ayrılarak yanıma gelen gence eğer özel değilse annesinin ne söylediğini sordum. Asker adayı genç annesini benim ağlamaması ile ilgili sözlerinden dolayı mutlu ve gururlu olduğunu söyleyerek oğlum yanına gidince bir sor bakayım bu ağabeyin kaç yıldır böyle Tosya’da evlatlarını askere gönderen anaların gözyaşına sahip çıkıyor. Allah ondan razı olsun, belki yıllardır Tosya’da görevi icabı anaları ağlatıyor fakat vatana ve millete hizmet için giden sizlere de sahip çıkıyor’’ dedi.

Hüseyin Bayat emeklilik günlerinde kimi zaman bu gibi hatıraları anarak vazifem icabı belki o annenin dediği gibi ‘’ Her asker alma dönemlerinde Tosya’nın Anasını ağlattık fakat 25 yıl boyunca da kardeşlerimizin o heyecanlı ve mutlu günlerinde onlara sahip çıkarak yardımcı olduk ve bugünde emekli oldum’’dedi.
  (SDA-Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 11:20

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Huseyin Bayat
Huseyin Bayat - 6 yıl Önce

Bu haberin başlağını gördüğünde bende sizler gibi hatta tahmininizden daha çok şaşkınlık geçirdim bu yaşıma kadar kimseye kötülük düşünmeyen biri olarak...

Altı yıl aynı okulu paylaştığım ve sınıf arkadaşım olan Sn. Sedat Ağacıkoğlu ile arkadaşca görüşmemiz anında yaptığımız ufak sohbetin burda haber olarak karşıma çıkacağını bilemedim. Ben onunla arkadaşım kimliği ile konuşurken onun benimle gazeteci kimliği ile konuştuğunu nerden bilebilirdim.

Sohbetimizde annelerin gözbebekleri yüreklerinin ışıkları olan evlatlarını ana kucağından asker ocağına gönderdikleri ilk yerde görev yapmanın ülkemizin güvenliğini sağlayan bir kurumda çalışmanın benim içinde ayrıcalık olduğunu ve askere her gönderdiğim gözümüzün bebeği olan mehmetciğin artık herhangi birisi olmadığını gazi yada şehit adayı olduğunu düşünerek görev yaptığımıda
söyledim.

Memuriyetim boyunca bu bilince sahip olarak özverili olarak çalıştım gayretim amirlerimin dillerinden kalmamış ve karşılığında da 48 kez çeşitli taltifler ve para ödülü ile ödüllendirilerek onurlandırıldım.

Görev sürem dolunca yerimi yeni nesillere bırakarak emekli oldum

Bu haberi okuyup beni tanıyan veya tanımayan herkesi hayatın bir yerlerinde yeniden birlikte olmak dileğiyle hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum

NİLÜFER UYSAL
NİLÜFER UYSAL - 6 yıl Önce

Dayıcım emekliliğin tekrar hayırlı olsun mesai merfumu olmadan keyifle süreceğin yaşam diliyorum

İbrahim akça
İbrahim akça - 6 yıl Önce

Hüsryin abi emekliliğin hayırlı olsun benide askere sen göndermiştin

AHMET ÖZTAŞ
AHMET ÖZTAŞ - 6 yıl Önce

1995-1997 Yılları arasında Tosya Askerlik Şubesi Astsubayı olarak görev yaptım. 26 Yıllık askerlik hayatımda en donanınlı ve başarılı arkadaşlardan biri olarak hala irtibatımı kesmediğim Hüseyin Bayat 'a emekliliği hayırlı olsun AHMET ÖZTAŞ ANTALYA

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307